Meci nebun in Franta, cu 11 goluri marcate si o rasturnare de scor incredibila

Sambata, 20 Aprilie 2019, ora 10:10
6107 citiri

Valenciennes si AS Beziers au oferit, vineri seara, unul dintre cele mai spectaculoase meciuri de fotbal ale anului, cu 11 goluri marcate.

5-6 a fost scorul partidei din liga a doua franceza.

Gazdele conduceau cu 5-3 in minutul 78, insa oaspetii, care se lupta pentru salvarea de la retrogradare, au revenit fantastic in ultimele minute ale intalnirii.

Johann Ramare (min.13), Gaetan Robail (min.23), Florian Raspentino (min.29 - penalti si min.74) si Julien Masson (min.64) au marcat golurile pentru Valenciennes.

Pentru AS Beziers au punctat Aboubakary Kante (min.18, 19 si 85, ultimul din penalti), Simon Gbegnon (min.61), Robin Taillan (min.79) si Ibrahim Savane (min.90).

E pentru prima oara in istorie cand intr-un meci din Ligue 2 din Franta se marcheaza 11 goluri.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...