Mare surpriza in prima partida a zilei din preliminariile EURO 2020, in Armenia

Duminica, 08 Septembrie 2019, ora 17:58
8544 citiri

O prima mare surpriza a avut loc duminica in cadrul preliminariilor pentru EURO 2020, in cadrul chiar a primului meci disputat, la Erevan.

Partida a inceput la ora 16 si s-a disputat in cadrul grupei J, intre Armenia si Bosnia. Iar gazdele, surprinzator am spune, s-au impus, scor 4-2, in fata formatiei lui Dzeko, Pjanici si compania.

Starul nationalei armene, Mkhitaryan de la AS Roma, a fost eroul gazdelor cu 2 goluri, marcate in minutele 3 si 66, in timp ce golul decisiv al victoriei a fost reusit de Hambardzumyan, in minutul 77, dupa o pasa a aceluiasi fost jucator de la Arsenal.

Bosnia egalase la unu si la doi prin Dzeko si Gojak.

In al cincilea minut de prelungiri, Loncar si-a marcat un autogol si a intregit dezastrul bosniac.

Un rezultat care duce Armenia pe 3 in aceasta grupa, cu 9 puncte, Italia fiind lidera cu 15, iar Finlanda este pe 2 cu 12 lungimi.

Bosnia si Grecia au dezamagit crunt pana acum, au 7, respectiv 4 puncte, si isi pot lua adio 90 la suta de la EURO 2020.

Tot duminica in aceeasi grupa vor mai avea loc partidele Finlanda - Italia si Grecia - Liechtenstein.

Romania va infrunta si ea duminica Malta de la ora 19, meci LIVE pe Ziare.com si televizat pe ProTV.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Armenia bate Bosnia prima surpriza preliminarii, #Bosnia infranta in Armenia surpriza grupa , #stiri fotbal