Liga 2: Rezultatele meciurilor de sambata. Surpriza la Afumati si victorie la scor pentru Metaloglobus

Sambata, 23 Septembrie 2017, ora 13:06
3410 citiri

Sambata au avut loc cea mai mare parte a meciurilor din runda curenta a Ligii 2, esalonul fotbalistic secund din Romania, sezonul competitional 2017/2018.

A fost randul etapei cu numarul 9 in acest week-end, iar rezultatele sunt urmatoarele, unele dintre ele chiar surprinzatoare:

CS Mioveni - Luceafarul Oradea 3-2

Surprinde esecul celor de la Poli Timisoara in deplasarea de la Afumati, cu gol dat in minutul 90 plus 7 de prelungiri! De remarcat si revenirea celor de la Mioveni, care erau condusi de oradeni in minutul 77 cu 2-1.

Dunarea, cu Dan Alexa pe banca, a facut un nou meci bun in Liga 2, continuand forma buna, iar Metaloglobus a umilit o fosta formatie de Liga 1.

Sambata se mai disputa un singur meci, intre Olimpia Satu Mare si UTA.

In clasament, lidera este AFC Hermannstadt cu 24 de puncte, urmata de Dunarea Calarasi cu 19 si Ripensia cu 17 lungimi, la egalitate cu ASA Targu Mures si Clinceni.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
#rezultate meciuri sambata liga 2, #liga 2 etapa 9 rezultate surpriza, #surpriza Afumati Liga 2 rezultate sambata , #stiri fotbal