Keseru si Grozav, goluri pentru echipele lor - alti romani au marcat in Asia

Sambata, 22 Octombrie 2016, ora 23:29
2613 citiri

Mai multi jucatori romani, unii dintre ei internationali, au marcat sambata goluri decisive in meciuri disputate in Europa si Asia.

In Bulgaria, Claudiu Keseru a inscris doua goluri in victoria cu 4-0 a echipei sale, Ludogorets Razgrad, in fata celor de la Lokomotiv Gorna Oriahovita. Fostul stelist a marcat in minutele 25 si 78. Cosmin Moti a fost rezerva.

Keseru a ajuns la 8 goluri in 17 meciuri in acest sezon.

In Rusia, Gheorghe Grozav a fost titular pentru Terek Groznii si a marcat in minutul 72, din penalti, golul de 2-1 al echipei sale contra celor de la Rubin Kazan. Scorul final a fost 3-1. Grozav a fost scos de pe teren in minutul 79, in timp ce Gabriel Torje a fost rezerva tot meciul.

Fostul jucator al Petrolului si al lui Dinamo are 3 goluri in 11 meciuri, fiind om de baza pentru echipa ce a urcat pe locul 4 in Rusia.

In Israel, Mihai Roman a inscris doua goluri in victoria echipei sale, Maccabi Petah Tikva, scor 4-1 cu Bnei Yehuda Tel Aviv. Fostul jucator al Pandurilor a marcat in minutele 35 si 49. Atacantul de 24 de ani a ajuns la 3 goluri in 7 meciuri in acest sezon, fiind imprumutat de la NEC Nijmegen, din Olanda. Echipa sa este pe locul 2 in campionatul israelian.

In Emiratele Arabe Unite, Adrian Ropotan a marcat golul victoriei echipei Hatta in fata celor de la Bani Yas, scor 3-2. Reusita fostului dinamovist a venit in prelungirile partidei.

In Kazahstan, Ioan Mera a inscris golurile victoriei echipei sale, Taraz, in fata celor de la Tobol, scor 2-1. Golul oaspetilor a fost inscris de Ciprian Deac, in minutul 88. Mera, fost la Poli Timisoara si Rapid, a marcat in minutele 12 si 23.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...