Istvan Kovacs, in centrul unui scandal de proportii: Un atacant suedez sustine ca arbitrul roman i-a promis doua penaltiuri!

Luni, 19 Noiembrie 2018, ora 15:00
12116 citiri

Istvan Kovacs ar fi promis ca va dicta doua penaltiuri pentru Suedia in meciul cu Turcia, disputat in weekend in Liga Natiunilor.

"Centralul" roman i-ar fi facut aceasta promisiune atacantului suedez Marcus Berg, la pauza meciului, dupa ce varful in varsta de 32 de ani i-a reprosat necordarea unui penalti in prima repriza.

"Pentru mine a fost un penalti evident, dar probabil ca el a crezut ca eu am intrat in fundasul turc", a spus Berg pentru presa din Suedia.

"Am vorbit cu el (Istvan Kovacs - n.red.) la pauza si mi-a spus ca daca, intr-adevar, a fost penalti, atunci o sa-mi dea doua in repriza secunda", a adaugat acesta.

In repriza secunda, Suedia a primit o lovitura de la 11 metri, dupa un fault al lui Okay Yokuslu asupra lui... Marcus Berg.

Andreas Granqvist a transformat lovitura de pedeapsa, iar Suedia s-a impus cu 1-0 pe terenul selectionatei pregatite de Mircea Lucescu.

Dupa aceasta infrangere, Turcia a retrogradan din Divizia B a Ligii Natiunilor, iar Mircea Lucescu e in pericol de a fi demis.

Potrivit publicatiei franceze L'Equipe, Federatia de Fotbal din Turcia ar putea depune o plangere dupa dezvaluirea lui Marcus Berg.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Istvan Kovacs penalti Suedia, #Istvan Kovacs Turcia Suedia, #Istvan Kovacs Marcus Berg , #stiri fotbal