Inca un meci nebun in Cupa Angliei. O grupare din Premier League nu a putut invinge dupa ce a condus cu 3-0

Sambata, 04 Ianuarie 2020, ora 21:53
8525 citiri

Un meci cu adevarat nebun a avut loc sambata in Anglia in turul III din FA Cup, o partida in care o echipa de Premier League a fost serios chinuita de catre o grupare de liga a treia.

Watford, echipa de Premier League, a condus cu 3-0 pe cei de la Tranmere Rovers, dupa trei goluri marcate foarte repede, in primele 34 de minute, prin Dele-Bashiru, Chalobah si Pereyra.

Oaspetii au revenit insa incredibil, cu toate cele trei goluri marcate in ultimele 25 de minute, prin Jennings, Monthe si Mullin, ultimul din penalti, pe final de meci, in minutul 87.

Pereyra, marcatorul ultimului gol al gazdelor, a fost si eliminat in minutul 89.

Acest meci, pentru ca s-a terminat la egalitate, se va rejuca, a doua partida urmand a se disputa pe terenul lui Tranmere.

E interesant de remarcat ca in aceasta partida, Chalobah de la Watford a marcat pentru prima data dupa 5 ani, mai exact dupa 1.846 de zile de pauza. Nathaniel Chalobah a mai evoluat si pentru Chelsea si Napoli in cariera, fiind considerat un mare talent al fotbalului englez, remarcat si de selectionerul Angliei, Gareth Southgate.

Chalobah are in palmares 10 meciuri in Premier League in tricoul lui Chelsea, dar a prins si 5 partide la Napoli in Serie A.

Un atacant de 40 de ani a facut istorie in Cupa Angliei si a trimis un meci cu o trupa de Premier League la rejucare (Video)

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#inca un meci nebun de Cupa, #Watford doar egal cu o echipa, #Watford conduce 3 0 dar nu , #stiri fotbal