Gol fantastic din foarfeca al lui Romario Moise de la UTA Arad, demn de premiul Puskas (Video)

Duminica, 27 Octombrie 2019, ora 15:50
5514 citiri

Un gol fabulos dintr-o foarfeca minunata s-a marcat in partida de Liga II dintre CSM Resita si UTA Arad, singura partida din aceasta zi in esalonul inferior al fotbalului romanesc.

UTA a invins greu in deplasarea de la CSM Resita, scor 3-2, iar Romario Moise a iesit la rampa cu doua goluri de toata frumusetea, unul dintre ele putand concura lejer la categoria Premiului Ferenc Puskas, pentru golul anului.

Fotbalistul de 23 de ani imprumutat de Astra la Arad a marcat in minutul 23 cu un gol superb din lovitura libera pentru 2-0, dar in minutul 91, dupa ce gazdele resitene egalasera scorul la doi, a reusit golul victoriei cu o "foarfeca" de zile mari, pe care o puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Golul l-a lasat fara replica pe portarul Eduard Zimmermann, portarul si capitanul gazdelor.

Celalalt gol al aradenilor a fost marcat de Ciprian Rus in minutul 2, din centrarea aceluiasi Moise.

In partea secunda, CSM egalase dupa golurile semnate de Marco Ehmann (47) si Florin Cioabla (69).

Dupa aceasta victorie, UTA a acumulat 26 de puncte si a urcat pe locul secund in Liga 2, la un punct de liderul CS Mioveni. UTA are insa trei meciuri mai putin de disputat.

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
#UTA gol fabulos victorie la CSM, #gol din foarfeca Moise Video premiu , #stiri fotbal