Eibar, invingatoarea lui Real Madrid, meci nebun in La Liga, un egal cu 8 goluri marcate si un final dramatic

Duminica, 09 Decembrie 2018, ora 14:58
5209 citiri

Eibar, gruparea care a invins recent marele Real Madrid, campioana Europei, cu un scor categoric, scor 3-0, a fost eroina principala a unui meci nebun in runda curenta din La Liga, in compania celor de la Levante, echipa din Valencia.

Eibar - Levante s-a terminat cu scorul de 4-4, un thriller dramatic, cu un gol decisiv al oaspetilor marcat in minutul 92, golul prin care Levante a egalat la patru prin Mayoral.

A fost o partida cu adevarat deosebita, Eibar a deschis balul cu un gol in minutul 8 prin Enrich, Levante a egalat doar 60 de secunde mai tarziu prin Morales, iar repriza s-a incheiat in avantajul oaspetilor, 2-1, dupa ce Rober a marcat si el, in minutul 25.

Debutul partii secunde a fost unul teribil, cu Eibar marcand de 3 ori consecutiv, prin Escalante in minutul 57, Charles in minutul 61 din penalti si apoi acelasi Charles in minutul 65, patru minute mai tarziu.

Era 4-2 asadar, scor care s-a pastrat pana in minutul 75, cand fanii gazdelor au inceput sa se ingrijoreze. Tono a redus din handicap, iar egalarea a venit dramatic, in minutul 92, prin Borja Mayoral, care lasa o liniste mormantala pe stadionul celor de la Eibar.

Levante ramane pe 6 cu 22 de puncte dupa acest egal, in timp ce Eibar ocupa locul 13, cu 19 lungimi.

Pe 24 noiembrie, Eibar invingea tot acasa pe Real Madrid cu 3-0.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Eibar si Levante egal nebun in, #egal cu 8 goluri in Spania, #invingatoarea lui Real egal cu 8 , #stiri fotbal