Debut de vis pentru noua senzatie a fotbalului mondial: Haaland, 3 goluri pentru Borussia Dortmund!

Sambata, 18 Ianuarie 2020, ora 20:36
5029 citiri

Noua senzatie a fotbalului mondial, pustiul Erling Haaland, a reusit sa isi faca un debut de vis in tricoul Borussiei Dortmund.

Trimis in teren in minutul 56 al partidei cu Augsburg, la scorul de 3-1 pentru adversari, Haaland a marcat de trei ori in numai 26 de minute!

Mai intai a redus din diferenta cu un sut excelent plasat pe coltul lung, apoi a egalat cu un lat simplu, din 2 metri, dupa o pasa a lui Hazard, si a "inchis tabela" in minutul 79, stabilind scorul final, 5-3.

Borussia castiga in deplasarea cu Augsburg, iar fanii nemtilor viseaza deja la viitoarele meciuri ale noului star.

Haaland a ajuns la Borussia in aceasta iarna in schimbul a numai 20 de milioane de euro, el refuzand alte echipe importante din Europa pentru a merge la Dortmund.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#Haaland gol Borussia, #Borussia victorie Augsburg, #Haaland transfer Borussia , #goluri