Cupa Confederatiilor: Germania si Chile, ultimele echipe care merg in semifinale. Iata tintarul careului de asi

Duminica, 25 Iunie 2017, ora 19:53
7557 citiri

Germania si Chile sunt ultimele doua echipe calificate in semifinalele Cupei Confederatiilor, editia 2017, editie care are loc cu un an inainte de Cupa Mondiala din 2018, organizata in Rusia.

Germania a trecut usor de Camerun cu 3-1, dupa goluri marcate de Demirbay si Werner (o dubla), nemtii avand si avantajul ca din minutul 65 Camerun a jucat in 10 oameni, dupa eliminarea lui Mabouka.

E drept ca africanii au redus din handicap in minutul 79, dupa reusita lui Aboubakar.

Chile a remizat doar cu Australia, scor 1-1, dar a fost suficient pentru o calificare de pe locul 2. Australia a inceput mai bine cu gol marcat in minutul 42 prin Troisi, dar egalarea a venit prin Rodriguez in minutul 68.

In semifinale, Chile va da piept cu lidera Grupei A, e vorba de Portugalia, in timp ce Mexic va intalni campioana mondiala Germania.

Campioana en-titre a competitiei este Brazilia, dar ea nu participa, avand in vedere ca echipa care a venit din America de Sud la aceasta editie este Chile.

Semifinalele vor avea loc saptamana viitoare, in timp ce marea finala va fi programata duminica seara.

Desfasurarea intalnirilor:

Finaluri de partida, Germania si Chile merg in semifinale!

Min.81: Werner face dubla, GOOOL Germania, 3-1 si totul pare incheiat la Soci.

Min.79: GOOL Camerun! 1-2 cu Germania, gol realizat de Aboubakar, poate fi golul de onoare al africanilor azi.

Min.68: GOOOOOOOL Chile! 1-1, Rodriguez egaleaza echipa Australiei si lucrurile au intrat sub control asadar.

Min.66: GOOOOOOL Germania! 2-0 pentru nemti, Timo Werner a majorat diferenta, profitand de avantajul numeric de pe teren.

Min.65: Cartonas rosu pentru Mabouka de la Camerun.

Min.48: GOOOOL Germania! 1-0 pentru campioana mondiala, Demirbay incepe perfect repriza secunda pentru echipa sa.

Incepe partea secunda!

Pauza pe cele doua stadioane, doar un singur gol marcat care nu schimba inca datele problemei, Germania si Chile raman tarile calificate.

Min.42: GOL marcat de Australia, 1-0 prin Troisi. La acest moment, Germania are 5 puncte, Chile si Australia cate 4, iar Camerun 2 lungimi. In continuare Chile este calificata de pe locul 2, caci primul criteriu este golaverajul.

Incep cele doua partide!

Clasamentul arata in acest moment astfel:

1. Germania 7 p.

2. Chile 5 p.

3. Australia 2p.

4. Camerun 1p.

Partida campionilor mondiali are loc la Soci, in timp ce Chile va juca in capitala Rusiei, la Moscova.

Cupa Confederatiilor 2017: Programul ultimelor meciuri din Grupa B si calcule de calificare

Favoritele pentru calificarea in penultimul act sunt, evident, Germania si Chile.

Din Grupa A, in semifinale s-au calificat sambata Mexic si Portugalia.

Partidele vor fi televizate pe TVR 2 si TVR HD.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#ultime meciuri Grupa B Cupa Confederatiilor, #Cupa Confederatiilor LIVE Grupa B , #stiri fotbal