Campioana Americii de Sud s-a chinuit in sferturile Copa America, mergand mai departe la penaltiuri (Video)

Sambata, 29 Iunie 2019, ora 09:24
3965 citiri

Chile, campioana en-titre a Americii de Sud, s-a chinuit in partida de vineri spre sambata noaptea, in sferturile Copa America, acolo unde a dat peste un adversar foarte dificil, Columbia.

La capatul celor 90 de minute regulamentare, scorul a fost 0-0 si, asa cum prevede regulamentul din Copa America, s-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare, asa cum s-a intamplat si la primul sfert de finala, Brazilia - Paraguay.

Penltiuri la care chilienii nu au avut deloc emotii, castigand cu 5-4, fara sa rateze nici macar o lovitura.

Au transformat: Vidal, Vargas, Pulgar, Aranguiz si Alexis Sanchez, in timp ce Columbia a marcat prin James Rodriguez, Cardona, Cuadrado si Mina, Tesillo fiind unicul jucator care a ratat.

Jocul s-a disputat la Sao Paulo, pe arena celor de la Corinthians, in prezenta a peste 44 000 de fani.

Chile a avut si un gol anulat in timpul regulamentar, pe motivul unui hent comis in careu.

In careul de asi, Vidal si compania va intalni invingatoarea partidei de sambata, ultimul sfert de finala, intre Uruguay si Peru, de la ora 22, LIVE pe EuroSport.

Brazilia si Argentina se vor intalni in prima semifinala, pe 3 iulie:

Argentina lui Leo Messi ajunge in semifinalele Copa America, acolo unde va da piept cu marea rivala Brazilia

AUR trimite un fost Secretar General al Guvernului să candideze pentru șefia unuia dintre cele mai sărace județe din România
Sorin Chelmu, fost Secretar Generla al Guvernul României, va candida la funcția de președintel al Consiliului Județean Vaslui. Originar din județul Vaslui, Chelmu și-a prezentat...
SUA, mesaj puternic de apreciere și susținere pentru România, la 20 de ani de la aderarea la NATO FOTO
România a jucat un rol crucial în promovarea securităţii şi cooperării în cadrul NATO, contribuind la operaţiunile de menţinere a păcii şi sporind interoperabilitatea între statele...
#Campioana Americii de Sud chinuit cu, #Video Chile trece la penaltiuri de , #stiri fotbal