Argentina lui Leo Messi a dezamagit la startul Copa America (Video)

Duminica, 16 Iunie 2019, ora 08:11
6332 citiri

Argentina a dezamagit la startul acestei noi editii de Copa America, pierzand partida din startul grupei B, in fata Columbiei.

Chiar daca selectionerul Lionel Scaloni a convocat majoritatea numelor importante, iar specialistii dadeau inainte de debut Argentina marea favorita a competitiei, aceasta, in frunte cu Leo Messi, a dezamagit, din nou, scor 0-2.

Cu Di Maria, Messi, Aguero, Tagliafico, Otamendi sau Paredes pe teren, Argentina nu a avut deloc vreo ocazie clara de a marca in toata prima repriza. Paredes a inceput bine partea secunda si a tras periculos de la distanta, milimetric alaturi.

Kun Aguero a avut apoi o lovitura de cap respinsa de portarul Ospina in minutul 66, dar Columbia a fost aceea care a dat lovitura, in minutul 70, prin golul superb al lui Martinez.

In fine, Zapata a inchis meciul in minutul 86, cu un sut napraznic din cativa metri.

Meciul a avut loc pe arena Fonte Nova din Salvador, in prima etapa a Grupei B.

Argentina: Armani, Saravia, Pezzella, Otamendi, Tagliafico, Lo Celso, Guido Rodriguez, Paredes, Messi, Aguero, Di Maria.

Columbia: Ospina; Medina, Mina, D Sanchez, Tesillo; Cuadrado, Uribe, Barrios; James, Falcao, Muriel.

De 14 ori a castigat Copa America Argentina in istorie, ultima data insa in 1993. Columbia are un singur titlu in vitrina, in 2001, an in care a si gazduit competitia.

Celalalt meci din prima etapa a grupei B are loc duminica de la 22, Paraguay - Qatar.

A fost primul esec al Argentinei intr-un meci de debut la Copa America din 1979 incoace cand pierdea la La Paz in Bolivia cu tara gazda, scor 1-2.

Toata competitia din Brazilia este televizata pe EuroSport.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#Argentina pierde meci Columbia debut Copa, #Argentina esec cu Columbia, #Argentina a dezamagit Leo Messi Video , #stiri fotbal