Alex Mitrita, din nou decisiv pentru New York in MLS. Si-a dus formatia pe locul 1 in clasamentul din America (Video)

Duminica, 08 Septembrie 2019, ora 09:49
9665 citiri

Fotbalistul roman Alexandru Mitrita, fost component al formatiei Universitatea Craiova, a fost din nou decisiv pentru echipa sa New York City FC, din MLS.

Cei de la NY au castigat in runda curenta a campionatului nord-american, scor 2-1 cu cei de la New England Revolution. Romanul a fost titular si a scos penaltiul din care NY a castigat aceasta partida.

Caicedo a marcat pentru oaspeti in minutul 2, dar, sapte minute mai tarziu, Delamea de la New England a fost eliminat de pe teren.

Medina a egalat pentru New York, in minutul 70, abia, dupa ce in prima repriza, gazdele au ratat 11 ocazii de gol. In minutul 90 plus 6, Mitrita a obtinut o lovitura de la 11 metri, transformata de acelasi Medina.

O victorie prin care formatia lui Alex Mitrita o depaseste la puncte pe Philadelphia Union, liderul conferintei Est. City are 53 de puncte, doua peste locul 2, care are si un joc in plus disputat.

Romanul a ratat si doua sanse mari de gol in minutele 73 si 84.

New York City va juca pe teren propriu cu Toronto FC, locul 7 in campionat, in etapa viitoare.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Alex Mitrita din nou decisiv in, #echipa Alex Mitrita urca pe locul , #stiri fotbal