A fost castigat primul trofeu in fotbalul mondial de la inceperea pandemiei de coronavirus

Sambata, 04 Aprilie 2020, ora 21:20
4670 citiri

In Tadjikistan s-a acordat sambata primul trofeu din fotbal de la inceperea pandemiei de coronavirus, intr-o perioada in care in Europa de exemplu intr-un singur campionat se mai joaca fotbal, in Belarus.

Astfel, in Supercupa Tadjikistanului, Istiqlol Dushanbe a invins-o pe Khujand cu scorul de 2-1.

Cei de la Khujand au deschis rapid scorul, in minutul 2, prin golul lui Rixsiboev, iar la pauza s-a intrat cu acest scor, 1-0. Cei din capitala Dushanbe au intors scorul dupa pauza, in doua minute doar, 76 si 78, prin reuistele semnate de Dzhalilov si Rahimov.

Partida a avut loc pe stadionul central din Dushanbe, fara spectatori, chiar daca in fosta Republica Socialista Sovietica nu s-a inregistrat niciun caz de coronavirus.

Marele antrenor italian Cesare Prandelli, reactie dura in ce priveste reluarea Serie A: Nu poti sa mergi de la cimitir la stadion de la o zi la alta

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Supercupa Tadjikistan cronica prim trofeu pandemie, #prim trofeu acordat in l , #stiri fotbal