Rudar Velenje, viitoarea adversara a lui FCSB, umilita in Slovenia. Pustiul dorit de Becali a marcat de doua ori

Duminica, 22 Iulie 2018, ora 21:27
4835 citiri

Viitoarea adversara a celor de la FCSB in turul II preliminar din Europa League, Rudar Velenje, a fost zdrobita in prima etapa din campionatul sloven de fotbal, acolo unde a debutat in fata celor de la Maribor.

5-0 a fost scorul pentru fosta echipa de Champions League, chiar la Velenje, intr-un meci in care pustiul dorit de Gigi Becali la FCSB, Luka Zahovic, a marcat doua goluri.

La pauza, scorul a fost 0-1, iar celelalte 4 goluri au fost marcate intr-o perioada de sub 20 de minute, in partea secunda.

Rudar Velenje - FCSB se joaca joi, de la ora 18:30, LIVE pe Ziare.com.

FCSB, Viitorul si Craiova isi vor afla luni adversarii din turul al treilea al Europa League

Rudar are un singur trofeu obtinut vreodata, Cupa Sloveniei, iar acum participa pentru a sasea oara in istorie in cupele europene.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Rudar Velenje umilita in Slovenia Maribor, #Rudar viitoarea adversara FCSB rezultat etapa, #Rudar FCSB umilinta Slovenia Zahovic , #stiri FCSB