Europa League: FCSB remizeaza cu Vitoria Guimaraes in play-off

Joi, 22 August 2019, ora 23:25
17999 citiri

FCSB a terminat la egalitate, scor 0-0, cu formatia portugheza Vitoria Guimaraes, in prima mansa a play-off-ului Europa League.

Sustinuta de aproximativ 5.000 de suporteri la Giurgiu, FCSB a inceput in forta, insa reusita lui Planici din minutul 3 a fost anulata corect pentru o pozitie de ofsaid.

FCSB a continuat insa sa atace, iar in minutul 23 a fost din nou aproape de gol, dar sutul lui Coman din centrul careului a trimis mingea in bara laterala.

Acelasi Coman a fost aproape de gol cu patru minute inainte de pauza, cand Pintilii l-a gasit excelent in careu, numai ca sutul sau a fost slab, direct in portar.

In partea secunda ritmul a mai scazut, iar ocaziile la cele doua porti nu au mai aparut, astfel ca meciul s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Mansa retur este programata joia viitoare, de la ora 22:00, in direct pe Ziare.com.

FCSB - VITORIA GUIMARAES 0-0

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute de prelungiri.

88 - Cartonas galben pentru Ovidiu Popescu.

87 - Atac prelungit al celor de la FCSB, finalizat cu o centrare a lui Pantiru in bratele portarului.

84 - Coman cade in careu si cere penalti, dar jocul continua. Decizie corecta.

80 - Ovidiu Popescu trage de la 25 de metri, dar mingea se duce pe langa poarta.

76 - Schimbare Vitoria: Guedes intra in locul lui Bruno.

73 - Actiune prelungita de atac a portughezilor, stopata de o interventie buna a lui Ovidiu Popescu.

67 - Schimbare FCSB: Oaida intra in locul lui Pintilii.

66 - Schimbare Vitoria: Soares intra in locul lui Soares.

64 - Planici trimite cu capul in 14 metri, dar e surprins in ofsaid.

62 - Schimbare Vitoria: Poha intra in locul lui Almeida.

60 - Schimbare FCSB: Gnohere intra in locul lui Vina.

57 - Pintilii vede cartonasul galben.

54 - Adi Popa primeste bine in careu, dar trage slab la coltul scurt si portarul respinge.

53 - Florin Tanase vede cartonasul galben.

51 - FCSB are posesia in startul jocului, dar mai mult la centrul terenului.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare FCSB: Adi Popa intra in locul lui Roman.

45 - Pauza!

41 - Coman primeste ideal de la Pintilii in centrul careului, dar suteaza in portar dintr-o pozitie ideala!

40 - Vina suteaza de la 30 de metri, mingea e deviata de Coman, insa ajunge in bratele portarului.

37 - Momente mai bune pentru Guimaraes, care a pus stapanire pe joc.

30 - Coman combina bine cu Pantiru, insa centrarea in careu e imprecisa.

27 - FCSB are sansa unui contraatac, insa pasa lui Tanase spre Coman e gresita.

23 - Ce ocazie!!! Cretu centreaza excelent din partea dreapta, Coman trage pe jos, dar mingea se duce in bara laterala!

23 - Davidson patrunde in careu, dar suteaza peste poarata din 15 metri.

17 - Cretu vede cartonasul galben.

15 - Cartonas galben pentru Musrati.

13 - Planici intervine excelent si blocheaza o situatie foarte periculoasa in careu.

10 - Coman ia o actiune pe cont propriu, trimite la Ovidiu Popescu, dar sutul acestuia se duce in blocaj!

7 - Corner pentru FCSB, Coman bate pe sase metri, dar mingea e respinsa.

3 - GOL ANULAT FCSB!!! Planici inscrie cu o lovitura de cap, dar reusita este anulata pentru o pozitie de ofsaid! Decizie este corecta.

1 - A inceput meciul!

FCSB: Balgradean - Cretu, Planici, Soiledis, Pantiru - Vina, Pintilii, Popescu - Roman, Tanase, Coman

Rezerve: Vlad, Gnohere, Moutinho, Oiada, Belu, Marc, Popa

Vitoria Guimaraes: Douglas - Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin - Pepe, Al Musrati, Almeida - Rochina, Duarte da Silva, Davidson

Rezerve: Silva, Herique, Soares, Guedes, Teixeira, Poha, Soares

Partida are loc pe stadionul din Giurgiu intrucat National Arena are gazonul distrus dupa concertele din aceasta vara.

Mansa retur va avea loc joia viitoare, de la ora 22:00.

Partida este televizata de Pro TV.

România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „într-o ţară civilizată ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi...
#FCSB Vitoria Guimaraes, #FCSB Vitoria Guimaraes LIVE, #FCSB Vitoria Guimaraes direct, #FCSB live Europa League , #meciuri