FCSB castiga lejer amicalul cu modesta AS Cornu

Joi, 21 Iunie 2018, ora 21:55
2209 citiri

FCSB a castigat clar meciul amical disputat joi in compania celor de la AS Cornu.

Vicecampioana s-a impus cu scorul de 4-1 la capatul unei partide in care fanii l-au putut vedea in premiera la lucru pe Olimpiu Morutan.

Antrenorul Nicolae Dica a folosit un sistem 4-3-3 cu Florin Tanase in centrul liniei de atac, asta pentru ca FCSB nu are niciun atacant valid in lot dupa excluderea lui Alibec si accidentarea lui Gnohere.

Florinel Coman a deschis scorul inca din minutul 2, dupa o actiune personala, iar Tanase a dublat avantajul ilfovenilor din penalti.

Chiar inainte de pauza, Coman a reusit "dubla" si a dus scorul la 3-0.

Prahovenii au inscris golul de onoare in minutul 66, dupa ce, cu un sfert de ora mai devreme, au ratat o lovitura de la 11 metri.

Ovidiu Popescu a stabilit scorul final al partidei, FCSB - AS Cornu 4-1.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...