Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

FCSB castiga lejer amicalul cu modesta AS Cornu

Joi, 21 Iunie 2018, ora 21:55
2209 citiri

FCSB a castigat clar meciul amical disputat joi in compania celor de la AS Cornu.

Vicecampioana s-a impus cu scorul de 4-1 la capatul unei partide in care fanii l-au putut vedea in premiera la lucru pe Olimpiu Morutan.

Antrenorul Nicolae Dica a folosit un sistem 4-3-3 cu Florin Tanase in centrul liniei de atac, asta pentru ca FCSB nu are niciun atacant valid in lot dupa excluderea lui Alibec si accidentarea lui Gnohere.

Florinel Coman a deschis scorul inca din minutul 2, dupa o actiune personala, iar Tanase a dublat avantajul ilfovenilor din penalti.

Chiar inainte de pauza, Coman a reusit "dubla" si a dus scorul la 3-0.

Prahovenii au inscris golul de onoare in minutul 66, dupa ce, cu un sfert de ora mai devreme, au ratat o lovitura de la 11 metri.

Ovidiu Popescu a stabilit scorul final al partidei, FCSB - AS Cornu 4-1.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...