Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

FCSB castiga amicalul contra lui Karlsruher cu un gol fantastic

Sambata, 18 Ianuarie 2020, ora 17:52
5979 citiri

FCSB s-a impus in al doilea meci amical disputat in stagiul de pregatire din Spania, vicecampiona trecand de nemtii de la Karlsruher.

Scorul final a fost 1-0, unicul gol al partidei fiind inscris de Florinel Coman in minutul 55.

Tanarul mijlocas ofensiv a transformat impecabil o lovitura libera de la 20 de metri, trimitand in vinclul portii germanilor.

Vestea proasta pentru echipa din Berceni este pierderea lui Oaida, iesit accidentat in minutul 40 al intalnirii.

Echipele de start

FCSB: Balgradean - V. Cretu, Planic, I. Cristea, Pantaru - D. Nedelcu, Oaida, Morutan - D. Man, D. Olaru, Fl. Coman

Rezerve: Niga, A. Vlad, Cr. Manea, L. Filip, Fl. Tanase, Momcilovic, Vina, D. Dumitru, Ov. Popescu, Perianu, Ad. Popa, A. Nita

Karlsruher: Uphoff - Gordon, Frode, Pisot, Rossbach, Stiefler, Wanitzek, Thiede, Carlson, Hofmann, Gondorf

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...