FCSB a pierdut un meci amical cu ultima clasata din Liga 1

Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 14:38
3907 citiri

Gruparea lui Gigi Becali, FCSB a fost invinsa intr-un meci amical de echipa FC Voluntari, ultima clasata in Liga 1, scor 1-2 intr-o partida disputata in baza de pregatire de la Berceni.

FCSB a disputat un joc scoala in compania celor de la FC Voluntari, care s-a incheiat 1-2. Meciul s-a disputat in Baza Sportiva FCSB, iar golurile au fost inscrise de Ioan Hora (60), respectiv Julio Rodriguez (85 si 90+2).

Urmatorul meci oficial al ros-albastrilor va avea loc duminica, 20 octombrie, la Ploiesti, impotriva celor de la Chindia Targoviste.

Hora a revenit asadar cu gol pentru formatia ros-albastra, dupa ce in ultima partida, cea cu Dinamo, scor 1-1, fusese scos din lot, alaturi de Juwhel Tsoumou. Hora a marcat acest gol de sambata din penalti.

FCSB trebuia sa mai joace un meci amical in aceasta pauza competitionala cu FC Arges, dar partida s-a anulat.

Voluntari e pe ultimul loc in L1, iar ultima victorie in campionat a venit impotriva stelistilor, un 3-1 pe 11 august 2019.

Julio Rodriguez este un fundas central spaniol de 23 de ani, cu o cota de 150.000 de euro.

Interesant este ca partida a fost arbitrata de Alexandru Tudor, care este membru acum in staff-ul stelist, Tudor acordand doua lovituri de la 11 metri, in prima repriza Florin Tanase ratand primul penalti.

FC Voluntari: Mitrev - Nica, Struna, Achim, Kocic - Signorelli, Harrer - Costin, Matan, I. Gheorghe - Papazoglou.

FCSB: Balgradean - Manea, Momcilovic, I. Cristea, Soiledis - Perianu, Vina, Fl. Tanase - Adi Popa, Gnohere, Salomao.

Remarcam revenirea in fotbal a fundasului Momcilovici, care revine pe teren dupa peste un an de pauza, din cauza accidentarilor.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#FCSB pierde meci amical Voluntari, #FCSB invinsa de Voluntari Liga 1, #FCSB pierde ultima clasata meci test , #stiri FCSB