Europa League: FCSB remizeaza cu Vitoria Guimaraes in play-off

Joi, 22 August 2019, ora 23:25
17999 citiri

FCSB a terminat la egalitate, scor 0-0, cu formatia portugheza Vitoria Guimaraes, in prima mansa a play-off-ului Europa League.

Sustinuta de aproximativ 5.000 de suporteri la Giurgiu, FCSB a inceput in forta, insa reusita lui Planici din minutul 3 a fost anulata corect pentru o pozitie de ofsaid.

FCSB a continuat insa sa atace, iar in minutul 23 a fost din nou aproape de gol, dar sutul lui Coman din centrul careului a trimis mingea in bara laterala.

Acelasi Coman a fost aproape de gol cu patru minute inainte de pauza, cand Pintilii l-a gasit excelent in careu, numai ca sutul sau a fost slab, direct in portar.

In partea secunda ritmul a mai scazut, iar ocaziile la cele doua porti nu au mai aparut, astfel ca meciul s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Mansa retur este programata joia viitoare, de la ora 22:00, in direct pe Ziare.com.

FCSB - VITORIA GUIMARAES 0-0

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute de prelungiri.

88 - Cartonas galben pentru Ovidiu Popescu.

87 - Atac prelungit al celor de la FCSB, finalizat cu o centrare a lui Pantiru in bratele portarului.

84 - Coman cade in careu si cere penalti, dar jocul continua. Decizie corecta.

80 - Ovidiu Popescu trage de la 25 de metri, dar mingea se duce pe langa poarta.

76 - Schimbare Vitoria: Guedes intra in locul lui Bruno.

73 - Actiune prelungita de atac a portughezilor, stopata de o interventie buna a lui Ovidiu Popescu.

67 - Schimbare FCSB: Oaida intra in locul lui Pintilii.

66 - Schimbare Vitoria: Soares intra in locul lui Soares.

64 - Planici trimite cu capul in 14 metri, dar e surprins in ofsaid.

62 - Schimbare Vitoria: Poha intra in locul lui Almeida.

60 - Schimbare FCSB: Gnohere intra in locul lui Vina.

57 - Pintilii vede cartonasul galben.

54 - Adi Popa primeste bine in careu, dar trage slab la coltul scurt si portarul respinge.

53 - Florin Tanase vede cartonasul galben.

51 - FCSB are posesia in startul jocului, dar mai mult la centrul terenului.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare FCSB: Adi Popa intra in locul lui Roman.

45 - Pauza!

41 - Coman primeste ideal de la Pintilii in centrul careului, dar suteaza in portar dintr-o pozitie ideala!

40 - Vina suteaza de la 30 de metri, mingea e deviata de Coman, insa ajunge in bratele portarului.

37 - Momente mai bune pentru Guimaraes, care a pus stapanire pe joc.

30 - Coman combina bine cu Pantiru, insa centrarea in careu e imprecisa.

27 - FCSB are sansa unui contraatac, insa pasa lui Tanase spre Coman e gresita.

23 - Ce ocazie!!! Cretu centreaza excelent din partea dreapta, Coman trage pe jos, dar mingea se duce in bara laterala!

23 - Davidson patrunde in careu, dar suteaza peste poarata din 15 metri.

17 - Cretu vede cartonasul galben.

15 - Cartonas galben pentru Musrati.

13 - Planici intervine excelent si blocheaza o situatie foarte periculoasa in careu.

10 - Coman ia o actiune pe cont propriu, trimite la Ovidiu Popescu, dar sutul acestuia se duce in blocaj!

7 - Corner pentru FCSB, Coman bate pe sase metri, dar mingea e respinsa.

3 - GOL ANULAT FCSB!!! Planici inscrie cu o lovitura de cap, dar reusita este anulata pentru o pozitie de ofsaid! Decizie este corecta.

1 - A inceput meciul!

FCSB: Balgradean - Cretu, Planici, Soiledis, Pantiru - Vina, Pintilii, Popescu - Roman, Tanase, Coman

Rezerve: Vlad, Gnohere, Moutinho, Oiada, Belu, Marc, Popa

Vitoria Guimaraes: Douglas - Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin - Pepe, Al Musrati, Almeida - Rochina, Duarte da Silva, Davidson

Rezerve: Silva, Herique, Soares, Guedes, Teixeira, Poha, Soares

Partida are loc pe stadionul din Giurgiu intrucat National Arena are gazonul distrus dupa concertele din aceasta vara.

Mansa retur va avea loc joia viitoare, de la ora 22:00.

Partida este televizata de Pro TV.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#FCSB Vitoria Guimaraes, #FCSB Vitoria Guimaraes LIVE, #FCSB Vitoria Guimaraes direct, #FCSB live Europa League , #meciuri