Sevilla, adversara lui CFR Cluj in primavara europeana, pas gresit in primul joc din 2020

Sambata, 04 Ianuarie 2020, ora 09:24
3757 citiri

FC Sevilla, viitoarea adversara a celor de la CFR Cluj in primavara europeana a Europa League, a bifat deja primul meci din 2020, un meci care nu a fost un succes, in prima etapa de la reluarea campionatului in La Liga.

Andaluzii au remizat pe teren propriu cu cei de la Athletic Bilbao, scor 1-1, dupa ce s-au vazut condusi pe tabela de scor inca din minutul 15.

Ander Capa a fost cel care a deschis scorul pentru basci in primul sfert de ora, iar pana la pauza Sevilla a cerut un penalti si a lovit si bara prin Ever Banega.

A fost nevoie de autogolul lui Nunez pentru ca Sevilla sa puncteze si ea, in premiera in noul an.

Bilbao a rezistat eroic in ultimele minute, iar Sevilla se multumeste cu un egal care o pastreaza pe un loc de Champions League, locul 3, cu 35 de puncte. Bilbao e pe 7, cu 29 de lungimi.

Cele doua goluri ale intalnirii le puteti urmari pe acest link.

Urmatorul meci pentru Sevilla in campionat este pe 18 ianuarie, in deplasare la marele Real Madrid.

CFR - Sevilla va fi dubla din 16-imile Europa League, dubla care va avea loc pe 20 si 27 februarie, ambele meciuri urmand sa fie LIVE pe Ziare.com.

Sevilla a castigat de 5 ori in istorie acest trofeu, Cupa UEFA/UEFA Europa League.

Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „într-o ţară civilizată ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi...
ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
#Sevilla adversara CFR doar egal in, #Sevilla face doar egal cu Bilbao , #stiri FC Sevilla