Rezultate nebune in Europa League: Lazio, eliminata cu o infrangere drastica, Arsenal si Atletico merg in semifinale

Joi, 12 Aprilie 2018, ora 23:58
13957 citiri

Mansa retur a sferturilor de finala din Europa League a fost una cu adevarat spectaculoasa, marcandu-se in toate cele patru intalniri.

Surpriza serii este, fara indoiala, eliminarea celor de la Lazio. Victoriosi in tur cu 4-2, Radu Stefan & Co. au pierdut pe terenul lui Salzburg cu un categoric 4-1 si au parasit competitia.

Austriecii au inscris de trei ori intr-un interval de cinci minute si i-au trimis pe italieni sa urmareasca semifinalele la televizor.

Marseille a reusit scorul serii, trecand cu 5-2 de Leipzing si intorcand astfel infrangerea din prima masa.

Atletico a pierdut in deplasarea de la Lisabona, cu Sporting, insa se califica in semifinale datorita victoriei cu 2-0 de la Madrid, iar marea favorita Arsenal a smuls o remiza in prelungiri la Moscova, dupa ce a fost condusa cu 2-0.

Iata insa rezultatele complete:

Olympique Marseille - RB Leipzig 5-2 (in tur 0-1)

Au marcat: Ilsanker '6, Sarr '9, Thauvin '38, Payet '60, Sakai '95/ Bruma '2, Augustin '55

FC Salzburg - Lazio 4-1 (in tur 2-4)

Au marcat: Dabbur '56, Haidara '72, Hwang '74, Lainer '76/ Immobile '55

Sporting Lisabona - Atletico Madrid 1-0 (in tur 0-2)

A marcat: Montero '28

TSKA Moscova - Arsenal 2-2 (in tur 1-4)

Au marcat: Chalov '39, Nababkin '50/ Welbeck '75, Ramsey '92

Marseille, Salzburg, Atletico Madrid si Arsenal sunt cele patru echipe care se vor lupta pentru castigarea Europa League in acest sezon.

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...
#Europa League meciuri LIVE, #Europa League meciuri rezultate, #Europa League program sferturi , #rezultate Europa League