Reactia lui Keseru dupa golul superb din Europa League

Vineri, 21 Septembrie 2018, ora 09:51
3884 citiri

Claudiu Keseru a marcat un gol superb in poarta nemtilor de la Leverkusen, in Europa League, insa echipa lui, Ludogorets, a fost in cele din urma invinsa.

Atacantul roman marturiseste ca nu se astepta ca germanii sa revina dupa ce au fost condusi cu 2-0 in Bulgaria.

"Cu siguranta rezultatul nu e unul pe care il asteptam. Nu ma asteptam sa fie o echipa atat de solida. Intrau foarte usor la noi in teren. A fost acel gol cu acel sut, in care nu s-a uitat. La golul 3, m-am trezit langa el, pe 16 metri. Cu siguranta ca era altceva daca reuseam sa intram la pauza cu 2-0.

Mi-a adus aminte putin de meciul cu Arsenal, in care am condus cu 2-0 si Ozil a dat acel gol pe final. Parca il vedeam in minte si refuzam inca din prima repriza acest deznodamant. Spuneam ca nu se poate sa semene asa de tare", a spus Keseru, la finalul meciului, citat de DigiSport.

Keseru a deschis scorul pentru Ludogorets din lovitura libera, el punctand cu un sut de la peste 20 de metri.

Ulterior, romanul a inventat o superba pasa cu calcaiul si Ludogorets a facut 2-0, numai ca nemtii au revenit si s-au impus in cele din urma cu 3-2.

Drulă critică eșecul coaliției PSD-PNL: „Nu e inevitabil să fim conduși de neterminați și șpăgari. Economia României gâfâie”
Deputatul Cătălin Drulă, preşedintele USR acuză liderii coaliţiei PSD-PNL că au blocat Guvernul României timp de 16 ore, timp în care au făcut negocieri politice fără niciun rezultat...
Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...