O greseala uriasa de arbitraj a stabilit finala Europa League (Video)

Vineri, 04 Mai 2018, ora 07:05
12852 citiri

Olympique Marseille s-a calificat in finala Europa League dupa o mare greseala de arbitraj.

Formatia franceza a pierdut dupa prelungiri cu 2-1 confruntarea cu FC Salzburg, dar s-a calificat in ultimul act gratie victoriei din tur, scor 2-0.

Golul calificarii a venit in minutul 117 si i-a apartinut fundasului portughez Rolando, insa a venit ca urmare a unui corner inexistent!

La reluari s-a putut observa ca arbitrul trebuia sa dicteze aut de poarta, nu lovitura de la coltul terenului.

In returul din Austria au inscris Haidara (min.53) si Sarr (min.65 - autogol) pentru gazde, iar Rolando si-a dus echipa in finala cu o lovitura de cap, cand mai erau doar 3 minute ramase din prelungiri.

In finala Europa League, programata pe 16 mai la Lyon (Franta), Olympique Marseille o va intalni pe Atletico Madrid, care a trecut in semifinale de Arsenal, cu scorul general de 2-1 (1-1 in tur la Londra, 1-0 in retur la Madrid).

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...