Darren Cahill prezinta greseala facuta de Simona Halep in setul decisiv al meciului cu Serena Williams

Luni, 21 Ianuarie 2019, ora 12:54
27617 citiri

Darren Cahill a comentat infrangerea suferita de Simona Halep in fata Serenei Williams, in optimile de finala de la Australian Open 2019.

Fostul antrenor al tenismene noastre considera ca aceasta a gresit in setul decisiv la cele trei sanse de break, pentru ca n-a folosit "backhandul in lung de linie".

"A inceput slab, dar a jucat excelent in setul 2, iar in decisiv acel game de la 3-2, cel mai lung, a fost crucial. Din pacate, l-a pierdut si asta a dus la pierderea meciului. La 3-2, Simona a avut 3 mingi de break. Trebuia sa-si foloseasca backhandul in lung de linie, pe mingea a doua a Serenei. A avut sansa asta de cateva ori, dar nu a reusit sa profite de ea. Pentru ca Williams a avut foarte mult de suferit atunci cand Simona si-a folosit backhandul", a declarat Darren Cahill, potrivit Fanatik.

Vezi si:

6-1, 4-6, 6-4 a fost scorul intalnirii dintre Serena Williams si Simona Halep, dupa o ora si 47 de minute de joc.

In sferturile de finala, Serena o va intalni miercuri dimineata pe Karolina Pliskova.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Darren Cahill Simona Halep, #Halep invinsa Serena Williams, #Halep eliminata Australian Open , #Darren Cahill