Marius Alexe explica momentul psihologic din Steaua - Dinamo: "Ne-a dat planurile peste cap!"

Sambata, 01 Noiembrie 2014, ora 12:22
2646 citiri

Dinamo a fost invinsa de Steaua cu 3-0 in marele derbi al Ligii I, meciul avand loc vineri seara pe Arena Nationala, in etapa cu numarul 13 a sezonului 2014/2015.

Marius Alexe, atacantul dinamovist, a explicat care a fost in opinia sa momentul psihologic al partidei: "Suntem tristi din cauza acestei infrangeri. Am inceput bine, am avut ocazii, dar golul din finalul primei reprize ne-a dat planurile peste cap.

La pauza aveam incredere ca putem reveni, dar nu am avut sansa. Stoican ne-a felicitat dupa meci pentru atitudine si pentru joc.", spunea Alexe dupa joc, la LookTV.

Dinamo nu a mai invins Steaua din 2011, 1-0 cu gol Gabi Torje, jocul de vineri insa fiind al 10-lea meci la rand fara esec pentru Steaua in derbiurile cu Dinamo.

D.A.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#marius alexe declaratii steaua dinamo, #alexe moment psihologic steaua dinamo, #alexe declaratii steaua dinamo , #stiri Dinamo