Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Esec usturator pentru Dinamo cu o formatia din liga a doua

Miercuri, 11 Iulie 2018, ora 16:05
3749 citiri

FC Dinamo Bucuresti a pierdut ultima partida amicala din cadrul stagiului de pregatire in Polonia, scor 2-5 (0-3) cu Chojniczanka Chojnice, disputata miercuri la Gniewino.

Golurile ros-albilor au fost marcate de Robert Moldoveanu (81) si Mihai Neicutescu (88), anunta site-ul oficial al cainilor.

Esanu - D. Ciobotariu, Ehmann, C. Dima, Vl. Olteanu - I. Serban, Dudea, Tircoveanu - Pesic, Neicutescu, Moldoveanu au evoluat, din primul minut, pentru echipa antrenata de Florin Bratu, iar dupa pauza au mai jucat Axente, Sorescu si R. Grigore.

Delegatia dinamovistilor va reveni maine in tara, la ora 17:20, pe Aeroportul "Henri Coanda".

Iata, mai jos, rezultatele inregistrate de echipa din Stefan cel Mare in primele patru meciuri amicale programate in Polonia:

DINAMO vs Olimpia Elblag 4-0 (2-0)

Deian Sorescu (16), Sergiu Hanca (30), Daniel Popa (74), Ionut Serban (81)

DINAMO vs Arka Gdynia 3-0 (1-0)

Dan Nistor (28), Sergiu Hanca (50), Daniel Popa (58)

DINAMO vs Zaglebie Lubin 1-1 (0-1)

Dan Nistor (50)

DINAMO vs Jagiellonia 1-4 (0-1)

Denis Ciobotariu (66)

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Dinamo infrangere meci amical, #Dinamo rezultate meciuri amicale , #stiri Dinamo