Victorie imensa pentru Dan Petrescu, in fata locului 2 din China

Sambata, 22 Septembrie 2018, ora 18:03
7244 citiri

Guizhou Zhincheng, echipa antrenata de Dan Petrescu, a castigat fabulos un meci in China in fata fostei ocupante a locului 2 din campionat, Beijing Guoan, in etapa a 23-a din prima liga chineza de fotbal.

Scorul a fost 3-2 pentru elevii lui Dan Petrescu, care au marcat prin Jelavic in minutul 43, Steve, minutul 58 si Fan din penalti in minutul 78. Oaspetii au inscris prin Zhang in minutul 63 si Bakambu din penalti in minutul 90.

Beijing a jucat in 10 oameni din minutul 76, dupa eliminarea lui Yu.

Este doar a 4-a victorie in campionat pentru Guizhou, care acumuleaza 15 puncte, 5 mai putine ca ultimul loc care se salveaza, 14, ocupat de Chongqing Lifan.

La gazde a evoluat si fostul fundas de la CFR Cluj, Kevin Boli.

Tot in aceasta runda, in China, echipa lui Cosmin Olaroiu a pierdut un meci dramatic, 2-3, dupa ce a condus cu 2-0 din minutul 63:

Echipa lui Cosmin Olaroiu din China pierde dramatic, dupa ce a condus cu 2-0

Pentru oamentii lui Dan Petrescu urmeaza un meci vital in ideea salvarii de la retrogradare, cu echipa de pe locul 13, Tianjin Teda, care traverseaza o forma slaba, avand trei infrangeri consecutive.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Dan Petrescu victorie imensa in China, #Petrescu invinge China echipa loc 2, #Guizhou Dan Petrescu victorie campionat China , #stiri Dan Petrescu