Surpriza uriasa in Cupa Romaniei: O echipa din Liga 3 a eliminat Mediasul lui Iordanescu

Marti, 24 Septembrie 2019, ora 18:58
7694 citiri

Una dintre cele mai in forma echipe din Liga 1, Gaz Metan Medias, a parasit Cupa Romaniei in faza 16-imilor de finala, dupa ce a fost invinsa de o formatie din esalonul trei!

Foresta Suceava a reusit surpriza zilei si s-a impus cu scorul de 2-1 in fata trupei lui Edi Iordanescu.

Chiar daca mediesenii au deschis scorul rapid la Suceava, prin Bus, Dudu si Martin au punctat de doua ori intr-un interval de doua minute in finalul primei reprize si au adus pana la urma victoria.

In alte meciuri, Astra si Dinamo au obtinut calificarea in optimi dupa ce au trecut de Flacara Horezu si UTA.

Saisprezecimile de finala ale Cupei vor continua in aceasta saptamana cu alte dueluri interesante.

Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...
Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
#Medias eliminata Cupa, #Cupa Romaniei rezultate, #Medias Suceava rezultat , #finala