Victorie la scor pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor

Duminica, 18 Noiembrie 2018, ora 18:48
6619 citiri

CSM Bucuresti s-a impus la scor in ultimul meci din Grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin.

In Sala Dinamo din Bucuresti, campioana Romaniei a invins gruparea germana SG BBM Bietigheim, cu 32-24 (14-13 la pauza), si a incheiat grupa pe prima pozitie.

Fetele antrenate de sarbul Dragan Dukic si-au luat astfel si revansa pentru infrangerea suferita luna trecuta in Germania.

Dupa o prima repriza echilibrata, in care CSM Bucuresti, deja calificata in faza urmatoare a competitiei, a intrat la cabine cu un avans de doar un gol, Cristina Neagu si compania s-au dezlantuit in cea de-a doua si au obtinut o victorie fara emotii.

Golurile formatiei noastre au fost marcate de:

6 - Andrea Lekic

5 - Cristina Neagu

4 - Majda Mehmedovic

3 - Jovanka Radicevic, Elizabeth Omoregie

2 - Iulia Curea, Oana Manea, Dragana Cvijic

1 - Aneta Udristoiu, Maria Bazaliu, Barbara Lazovic, Nathalie Hagman si Jelena Grubisic.

Gratie acestui succes, CSM Bucuresti termina grupa pe prima pozitie, cu 8 puncte stranse in cele 6 meciuri jucate:

1. CSM Bucuresti - 8 puncte

2. Vipers Kristiansand - 7 puncte

3. FTC-Rail Cargo Hungaria - 6 puncte

------------------------

4. SG BBM Bietigheim - 3 puncte

Mai departe, CSM Bucuresti va face parte din Grupa principala 2, alaturi de Gyor (Ungaria), Krim (Slovenia), Vipers (Norvegia), FTC-Rail Cargo Hungaria (Ungaria) si Thuringer HC (Germania).

Meciurile din Grupa principala 2 se vor disputa in perioada 25 ianuarie - 10 martie.

George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...