CSM Bucuresti, invinsa la scor de Metz in sferturile de finala din Liga Campionilor la handbal feminin

Vineri, 05 Aprilie 2019, ora 20:35
13142 citiri

CSM Bucuresti a pierdut prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor in fata frantuzoaicelor de la Metz, scor 31-26.

"Tigroaicele" au avut cel mai slab start de meci din istoria participarilor in Liga Campionilor si au fost conduse cu 5-0 si 6-1.

Echipa noastra a reusit insa sa revina imediat si a egalat la sase, iar jocul "tigroaicelor" a inceput sa capete incredere de la minut la minut.

Totusi, frantuzoaicele au crescut nivelul, in timp ce atacul CSM-ului a suferit teribil in prima parte, fiind tinut in spate de muntenegreanca Radicevici.

Metz a reusit astfel sa pastreze un usor avantaj, iar la pauza a condus cu 14-11.

CSM a inceput slab si partea secunda, iar frantuzoaicele s-au desprins din nou la sase goluri. "Tigroaicele" au fost nevoite astfel sa inceapa o noua lupta de revenire si a venit randul lui Lekici sa iasa la rampa, insa nu a fost suficient intrucat Metz a castigat la cinci goluri diferenta.

Mansa retur este programata pe 13 aprilie, in Franta, de la ora 21:00, si va fi transmisa in direct de Ziare.com.

CSM BUCURESTI - METZ 26-31

60 - Final de meci! Frantuzoaicele se impun cu 31-26!

59 - Metz inscrie ultimul gol al meciului!

58 - Kanor arunca si inscrie norocos. Metz are 30-26.

57 - Metz inscrie din 7 metri si are 29-26.

56 - Doua goluri rapide si scorul este 28-26 pentru Metz.

55 - Lekici inscrie din nou si scorul devine 27-25!

54 - Metz ne prinde pe contraatac si are 27-24.

53 - Radicevici puncteaza de pe extrema si scorul este 26-24!

53 - Metz se distanteaza din nou la trei goluri si are 26-23.

52 - Lazovici marcheaza pentru CSM si scorul este 25-23 pentru Metz.

51 - Kanor arunca puternic si Metz face 25-22.

50 - Lekici puncteaza din nou din 7 metri pentru CSM si scorul devine 24-22 pentru Metz.

49 - Metz marcheaza pe contraatac si are 24-21.

47 - Lekici inscrie din 7 metri pentru CSM si scorul este 23-21 pentru Metz!

46 - Radicevici inscrie pe contraatac pentru CSM si frantuzoaicele au 23-20!

45 - Lekici inscrie din 7 metri si scorul este 23-19 pentru Metz.

44 - Metz marcheaza din 7 metri si conduce cu 23-18.

42 - Metz inscrie foarte rapid si conduce cu 22-18.

42 - Radicevici marcheaza de pe extrema si CSM se apropie la trei goluri!

41 - Lekici inscrie frumos pentru CSM si scorul este 21-17 pentru Metz.

40 - Metz marcheaza din nou de pe pivot si are 21-16.

39 - Lekici marcheaza pentru CSM si scorul este 20-16 pentru Metz.

39 - Metz puncteaza de pe extrema si are 20-15.

38 - Iulia Curea puncteaza de pe extrema si scorul devine 19-15.

37 - Lekici inscrie din 7 metri pentru CSM si scorul este 19-14 pentru Metz.

37 - Scorul ia proportii, iar Metz conduce cu 19-13.

36 - Metz marcheaza de pe extrema si conduce cu 18-13.

34 - Metz inscrie din 7 metri si are 17-13.

33 - Smits marcheaza din cadere si Metz face 16-13.

33 - CSM marcheaza de pe inter si scorul este 15-13 pentru Metz.

32 - Metz face 15-12 dupa o aruncare a lui Niombla!

31 - Lekici inscrie pentru CSM si scorul este 14-12 pentru frantuzoaice!

30 - Se reia jocul!

30 - Pauza! Metz conduce cu 14-11!

29 - Metz marcheaza din 7 metri si face 14-11.

28 - Radicevici tine atacul CSM-ului in spate, marcheaza din nou si scorul este 13-11 pentru frantuzoaice.

28 - Smits puncteaza pentru Metz si scorul este 13-10.

27 - Radicevici marcheaza din nou de pe extrema pentru CSM si scorul este 12-10.

27 - Metz inscrie in superioritate numerica si conduce cu 12-9.

23 - Kanor marcheaza pentru Metz, care conduce cu 11-9.

22 - Radicevici inscrie din 7 metri pentru CSM si scorul este 10-9!

21 - Oana Manea inscrie de pe pivot, dar Metz marcheaza imediat la reluare si are 10-8.

21 - Smits arunca din nou puternic sub bara si Metz face 9-7.

19 - Smits arunca puternic sub transversala si Metz conduce cu 8-7.

18 - Radicevici inscrie de pe extrema si CSM egaleaza la 7!!!

16 - Metz inscrie de pe extrema si conduce cu 7-6!

16 - Un nou gol pentru CSM!!! Al cincilea consecutiv si scorul devine 6-6!!!

14 - Ce revenire! Radisevici finalizeaza excelent si scorul este doar 6-5 pentru Metz!

11 - Inca un gol in inferioritate pentru CSM! Mehmedovici trimite in vinclu de pe extrema si scorul este 6-4!

11 - Omoregie arunca bine si scorul este 6-3! CSM inscrie in inferioritate numerica!

9 - Radicevici inscrie din 7 metri pentru CSM si scorul este 6-2.

8 - Metz inscrie din 7 metri si scorul este 6-1.

7 - In sfarsit, inscrie si CSM, prin Lazovici!

7 - Metz mai marcheaza o data si scorul devine 5-0! Cel mai slab start de meci din istoria participarii lui CSM in Liga Campionilor.

6 - Edwige face 4-0 pentru Metz dupa o aruncare pe semicerc! Echipa noastra e la pamant in startul meciului!

4 - Smits arunca puternic si Metz conduce cu 3-0!

3 - Metz se desprinde la 2-0 dupa o aruncare trimisa de Niombla.

2 - Metz deschide scorul din 7 metri prin Nocandy.

1 - A inceput meciul!

Confruntarea are loc in Sala Dinamo, deoarece Polivalenta este ocupata cu pregatirea unei competitii de judo.

Mansa retur va avea loc in Franta, pe 13 aprilie.

Partida este televizata Digi Sport 1 si Telekom Sport 1.

Presiuni de la șeful PNL Iași către Ciolacu să-l retragă pe Bogdan Cojocaru din funcția de prefect: ”Un scenariu aproape hilar”
Liderul PNL Iaşi Alexandru Muraru îi cere premierului Marcel Ciolacu să îl retragă pe Bogdan Cojocaru, lider PSD Iaşi, din funcţia de prefect al judeţului Iaşi, motivând că acesta...
Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
#CSM Bucuresti Metz, #CSM Bucuresti Liga Campionilor, #CSM Bucuresti Metz Live, #televizare CSM Bucuresti Metz , #Liga Campionilor