Echipa lui Cosmin Olaroiu din China pierde dramatic, dupa ce a condus cu 2-0

Sambata, 22 Septembrie 2018, ora 17:18
2571 citiri

Gruparea condusa de Cosmin Olaroiu in campionatul din China, Jiangsu Suning, a fost invinsa surprinzator in runda curenta din Asia, dupa ce a condus cu 2-0, in etapa cu numarul 23.

Guangzhou Evergrande a fost cea care a invins-o pe Jiangsu chiar la ea acasa, scor 3-2, dupa ce Suning a condus pe tabela timp de 63 de minute.

Eder a deschis scorul in minutul 1, iar Li Ang a majorat scorul 7 minute mai tarziu si se parea ca totul va fi lejer pentru gazde. A fost 2-0 si la pauza, dar din minutul 63, echipa antrenata de Fabio Cannavaro a facut legea pe teren.

Paulinho si apoi o dubla semnata de Talisca in minutele 73 si 78 au adus victoria oaspetilor, care sunt pe 2 in China, cu 48 de puncte, 4 lungimi mai putin ca liderul Shanghai SIPG.

Jiangsu ramane pe 5 in clasament, cu 35 de puncte la activ.

In China antreneaza si Dan Petrescu, pe Guizhou Zhicheng, care este ultima clasata in ierarhie.

Firea nu mai vrea sa audă de scandalul azilelor groazei: "Nu am de ce să plătesc eu ceva ce nu am greşit"
Gabriela Firea, candidatul PSD pentru Primăria Generală a Capitalei, reafirmă că nu are nicio vină în scandalul azilurilor, care a devenit anchetă penală. „Nu am de ce să plătesc eu...
Tribunalul a decis. Eugen Tomac, președintele PMP: ”Spre disperarea celor care timp de doi ani au încercat să distrugă partidul”
Tribunalul Bucureşti a decis înscrierea lui Eugen Tomac în Registrul partidelor politice ca preşedinte al PMP. ”Spre disperarea celor care timp de doi ani au încercat să distrugă PMP,...
#Olaroiu pierde un meci dramatic China, #Jiangsu esec China dupa un mare, #cronica meci China Jiangsu Olaroiu , #stiri Cosmin Olaroiu