Calificare dramatica pentru Cosmin Olaroiu in sferturile Cupei Chinei

Marti, 01 Mai 2018, ora 18:09
3887 citiri

Jiangsu Suning, trupa antrenata de Cosmin Olaroiu in China, a avut parte de o calificare dramatica in sferturile Cupei Chinei, impotriva trupei unde este legitimat Axel Witsel.

Suning a trecut la loviturile de departajare de Tianjin Quanjian, dupa ce la capatul primelor 90 de minute, scorul a fost egal 2-2. Gazdele au condus cu 2-0 dupa reusitele semnate de Alex Teixeira in minutele 54 si 68, fostul elev al lui Mircea Lucescu la Sahtior.

Tianjin a intors soarta partidei in prelungiri, cu golurile semnate de Haolun Mi din minutul 90 si reusita lui Axel Witsel din minutul 90+3.

Dupa ce prelungirile au trecut fara gol marcat, trupa lui Oli s-a impus dramatic cu 8-7 la penaltiuri, dupa ce Jianzhao Chu si Anthony Modeste au ratat pentru Tianjin.

Olaroiu a venit in China la Jiangsu la finele lunii martie si are pana acum 4 victorii, un egal si o singura infrangere.

Jiangsu a mai cucerit in trecut Cupa Chinei, in perioada in care antrenor era un alt roman, Dan Petrescu.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Olaroiu victorie mare banca Jiangsu, #calificare dramatica Olaroiu Cupa Chinei , #stiri Cosmin Olaroiu