Tatarusanu, ridicat in slavi in Franta dupa debutul in Ligue 1

Duminica, 13 August 2017, ora 10:57
7320 citiri

Ciprian Tatarusanu a facut un prim meci excelent in Ligue 1, chiar daca echipa sa, FC Nantes, a fost invinsa acasa de Marseille.

Internationalul roman a fost laudat de jurnalistii din Hexagon, dar si de antrenorul celor de la OM, Rudi Garcia.

"A avut noua interventii bune, sase dintre ele in prima repriza", au notat jurnalistii francezi de la L'Equipe.

Antrenorul lui Marseille sustine ca OM putea castiga mult mai clar daca nu il avea in fata pe Tatarusanu.

"Am intalnit un Tatarusanu in zi mare in poarta adversa, mai ales in prima repriza, pentru ca in mod normal trebuia sa conducem inca de la pauza", a explicat Garcia.

Ciprian Tatarusanu a debutat pentru Nantes in Ligue 1 in meciul cu Marseille, disputat sambata seara.

Portarul roman a facut un meci foarte bun, insa a fost invins pe final, iar "canarii" au fost invinsi la limita, scor 1-0.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Tatarusanu debut Nantes, #Tatarusanu Nantes Marseille, #Tatarusanu Nantes Ligue 1 , #stiri Ciprian Tatarusanu