Tatarusanu, greseli mari in meciul cu PSG: Echipa sa a pierdut la scor

Sambata, 18 Noiembrie 2017, ora 19:50
5029 citiri

Ciprian Tatarusanu are o mare parte de vina dupa infrangerea suferita de Nantes pe terenul lui PSG, in campionatul Frantei.

Formatia lui Neymar si Cavani s-a impus cu 4-1, intr-un meci in care Tatarusanu a gresit la doua goluri.

Internationalul roman a incasat primul gol in minutul 38, la prima actiune mai periculoasa a francezilor, cand Cavani a sutat imparabil pe jos din centrul careului.

Golul de 2-0 a venit patru minute mai tarziu, iar Tatarusanu are o mare parte de vina. Di Maria a trimis un sut centrare, dar portarul roman a fost pacalit si nu a intervenit.

La golul trei, reusit de Javier Pastore in minutul 65, Tatarusanu are o parte si mai mare de vina, respingand direct in poarta sutul starului argentinian.

Golul de 4-1, marcat in minutul 79 de Cavani, a fost reusit dupa o gafa mare a defensivei lui Nantes, dar Tatarusanu nu are nicio vina.

Reusita de onoare a lui Nantes i-a apartinut lui Nakoulma, in minutul 60.

Dupa acest rezultat, PSG ocupa locul intai in clasament, cu 35 de puncte, iar Nantes este pe 5, cu 23 de puncte.