Inceput dezastruos de sezon pentru Ciprian Tatarusanu. Portarul roman a incasat cinci goluri in doua etape

Duminica, 19 August 2018, ora 13:02
2567 citiri

Ratarea transferului de la Nantes la Napoli nu i-a picat tocmai bine lui Ciprian Tatarusanu, care a inceput extrem de slab noul sezon din Franta, primind in primele doua etape 5 goluri.

Sambata seara, Nantes a fost invinsa la Dijon cu 2-0, dupa 1-0 la pauza, fostul portar stelist fiind titular si integralist la oaspeti.

Tavares a marcat ambele goluri pentru Dijon, in minutele 8 si 73, iar Nantes a jucat si in 10 oameni din minutul 78, dupa eliminarea lui Toure.

In prima etapa, canarii au pierdut pe teren propriu cu cei de la AS Monaco, scor 1-3.

In aceasta vara, Tatarusanu a fost foarte aproape sa ajunga la Napoli, dar pana la urma italienii au preferat sa aduca un portar columbian de la Arsenal, David Ospina, pe care l-au imprumutat pentru un sezon.

El ar fi fost coleg in Italia cu Vlad Chiriches, fostul combatant de la Steaua, colegi amandoi si la echipa nationala a Romaniei.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#Tatarusanu inceput de an dezastruos Franta, #Tatarusanu 5 goluri primite in 2, #Tatarusanu forma foarte slaba Nantes , #stiri Ciprian Tatarusanu