Rezultatele din Liga Campionilor: Manchester United face un joc slab, AS Roma pierde

Miercuri, 21 Februarie 2018, ora 23:35
11041 citiri

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate miercuri seara, in prima mansa a optimilor de finala din Liga Campionilor.

Iata rezultatele inregistrate in cele doua meciuri:

FC SEVILLA - MANCHESTER UNITED 0-0

SAHTIOR DONETK - AS ROMA 2-1 (Ferreyra '52, Fred '71 / Under '40)

In derbiul serii, FC Sevilla si Manchester United au terminat la egalitate, scor 0-0.

Andaluzii au facut un joc curajos, au fost echipa mai periculoasa, dar au fost imprecisi la finalizare.

In schimb, Manchester United a parut mai interesata sa scoata o remiza, cu gandul ca pe Old Trafford va avea prima sansa.

In celalalt meci al serii, Sahtior Donetk a invins AS Roma cu 2-1 dupa un meci spectaculos.

Italienii au inceput mai bine, au avut doua ocazii de a marca, iar deschiderea scorului s-a produs in cele din urma in minutul 40, cand Under a punctat din interiorul careului.

Ucrainenii au reusit insa sa intoarca rezultatul dupa pauza. Ferreyra a finalizat un contraatac in minutul 52, iar Fred a facut 2-1 superb din lovitura libera, in minutul 71.

Mansa retur este programata pe 14 martie, de la ora 21:45.

Iata desfasurarea celor mai importante evenimente din aceste doua meciuri:

82 - Lukaku inscrie pentru United in meciul cu Sevilla, dar reusita e anulata pentru un hent.

73 - Sevilla e din nou aproape de gol, dar Sarabia trimite cu capul putin peste.

71 - Sahtior face 2-1 in meciul cu AS Roma! Fred inscrie minunat din lovitura libera, sub transversala!

64 - Sahtior e aproape sa preia conducerea in meciul cu Roma, dar sutul lui Taison din afara careului trece putin pe langa poarta.

58 - Sevilla cauta din nou golul in meciul cu United, dar sutul lui Muriel din afara careului trece pe langa poarta.

52 - Sahtior egaleaza pe AS Roma! Scapat pe contraatac, Ferreyra inscrie cu calm din centrul careului.

46 - Se reiau meciurile!

45 - E pauza pe cele doua stadioane!

40 - AS Roma deschide scorul in Ucraina dupa o reusita lui Cengiz Under. Acesta se demarca bine in careu si inscrie cu putin noroc.

25 - Lukaku primeste intr-o pozitie buna in careul spaniolilor, dar trage defectuos.

21 - Dzeko are o noua sansa de a inscrie in Ucraina, dar Piatov intervine si de aceasta data.

14 - Banega trage peste poarta de la 30 de metri in meciul Sevilla - Manchester United.

7 - Piatov intervine excelent si blocheaza un gol ca si facut al lui Dzeko in meciul Sahtior - Roma.

4 - Sevilla incepe foarte bine cu United, englezii nu trec de centrul terenului. Muriel are prima sansa a meciului, cu un sut bun din afara careului pe care De Gea il scoate cu greu.

1 - Au inceput cele doua meciuri!

Echipele de start FC Sevilla - Manchester United:

FC Sevilla: Sergio Rico; Jesus Navas, Mercado, Lenglet, Escudero; Banega, N'Zonzi; Sarabia, Vazquez, Correa; Muriel.

Manchester United: De Gea, Valencia, Lindelof, Smalling, Young, Matic, Herrera, McTominay, Mata, Lukaku, Sanchez.

Echipele de start Sahtior Donetk - AS Roma:

Sahtior: Pyatov; Butko, Krvytsov, Rakitskiy, Ismaily; Fred, Stepanenko; Marlos, Taison, Bernard; Ferreyra.

AS Roma: Alisson, Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; De Rossi, Strootman; Under, Nainggolan, Perotti; Dzeko.

Iata aici rezultatele inregistrate in partidele programate marti seara

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Liga Campionilor LIVE, #Rezultate Liga Campionilor , #rezultate Champions League