Rezultatele din Liga Campionilor: Manchester United face un joc slab, AS Roma pierde

Miercuri, 21 Februarie 2018, ora 23:35
11041 citiri

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate miercuri seara, in prima mansa a optimilor de finala din Liga Campionilor.

Iata rezultatele inregistrate in cele doua meciuri:

FC SEVILLA - MANCHESTER UNITED 0-0

SAHTIOR DONETK - AS ROMA 2-1 (Ferreyra '52, Fred '71 / Under '40)

In derbiul serii, FC Sevilla si Manchester United au terminat la egalitate, scor 0-0.

Andaluzii au facut un joc curajos, au fost echipa mai periculoasa, dar au fost imprecisi la finalizare.

In schimb, Manchester United a parut mai interesata sa scoata o remiza, cu gandul ca pe Old Trafford va avea prima sansa.

In celalalt meci al serii, Sahtior Donetk a invins AS Roma cu 2-1 dupa un meci spectaculos.

Italienii au inceput mai bine, au avut doua ocazii de a marca, iar deschiderea scorului s-a produs in cele din urma in minutul 40, cand Under a punctat din interiorul careului.

Ucrainenii au reusit insa sa intoarca rezultatul dupa pauza. Ferreyra a finalizat un contraatac in minutul 52, iar Fred a facut 2-1 superb din lovitura libera, in minutul 71.

Mansa retur este programata pe 14 martie, de la ora 21:45.

Iata desfasurarea celor mai importante evenimente din aceste doua meciuri:

82 - Lukaku inscrie pentru United in meciul cu Sevilla, dar reusita e anulata pentru un hent.

73 - Sevilla e din nou aproape de gol, dar Sarabia trimite cu capul putin peste.

71 - Sahtior face 2-1 in meciul cu AS Roma! Fred inscrie minunat din lovitura libera, sub transversala!

64 - Sahtior e aproape sa preia conducerea in meciul cu Roma, dar sutul lui Taison din afara careului trece putin pe langa poarta.

58 - Sevilla cauta din nou golul in meciul cu United, dar sutul lui Muriel din afara careului trece pe langa poarta.

52 - Sahtior egaleaza pe AS Roma! Scapat pe contraatac, Ferreyra inscrie cu calm din centrul careului.

46 - Se reiau meciurile!

45 - E pauza pe cele doua stadioane!

40 - AS Roma deschide scorul in Ucraina dupa o reusita lui Cengiz Under. Acesta se demarca bine in careu si inscrie cu putin noroc.

25 - Lukaku primeste intr-o pozitie buna in careul spaniolilor, dar trage defectuos.

21 - Dzeko are o noua sansa de a inscrie in Ucraina, dar Piatov intervine si de aceasta data.

14 - Banega trage peste poarta de la 30 de metri in meciul Sevilla - Manchester United.

7 - Piatov intervine excelent si blocheaza un gol ca si facut al lui Dzeko in meciul Sahtior - Roma.

4 - Sevilla incepe foarte bine cu United, englezii nu trec de centrul terenului. Muriel are prima sansa a meciului, cu un sut bun din afara careului pe care De Gea il scoate cu greu.

1 - Au inceput cele doua meciuri!

Echipele de start FC Sevilla - Manchester United:

FC Sevilla: Sergio Rico; Jesus Navas, Mercado, Lenglet, Escudero; Banega, N'Zonzi; Sarabia, Vazquez, Correa; Muriel.

Manchester United: De Gea, Valencia, Lindelof, Smalling, Young, Matic, Herrera, McTominay, Mata, Lukaku, Sanchez.

Echipele de start Sahtior Donetk - AS Roma:

Sahtior: Pyatov; Butko, Krvytsov, Rakitskiy, Ismaily; Fred, Stepanenko; Marlos, Taison, Bernard; Ferreyra.

AS Roma: Alisson, Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; De Rossi, Strootman; Under, Nainggolan, Perotti; Dzeko.

Iata aici rezultatele inregistrate in partidele programate marti seara

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Liga Campionilor LIVE, #Rezultate Liga Campionilor , #rezultate Champions League