Rezultatele din Liga Campionilor: FC Barcelona smulge o remiza, iar Bayern Munchen face spectacol

Marti, 20 Februarie 2018, ora 23:33
17096 citiri

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate marti seara, in prima mansa a optimilor de finala din Liga Campionilor.

Iata rezultatele inregistrate in cele doua meciuri:

CHELSEA - FC BARCELONA 1-1 (Willian '63 / Messi '75)

BAYERN MUNCHEN - BESIKTAS 5-0 (Thomas Muller '43, '66, Coman '52, Lewandowski '79, '88)

In cel mai asteptat meci al serii, FC Barcelona a terminat la egalitate cu Chelsea la Londra, dupa o prestatie destul de slaba.

Gazdele au jucat mai bine si au avut doua sanse mari in prima repriza, cand Willian a sutat in bara laterala.

Mijlocasul brazilian s-a revansat insa in minutul 63, cand tot printr-un sut de la distanta a reusit sa deschida scorul.

Egalarea a venit abia in minutul 75, cand Leo Messi a profitat de o greseala in apararea adversa si a stabilit scorul final.

In celalalt meci al serii, Bayern Munchen a facut spectacol cu turcii de la Besiktas, reusind sa se impuna cu 5-0.

Bavarezii au beneficiat si de faptul ca Ovidiu Hategan l-a eliminat pe Domagoj Vida inca din minutul 16 si au jucat astfel in superioritate numerica.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 43, cand Thomas Muller a punctat fara emotii, pentru ca Bayern sa se desprinda pe tabela in partea secunda.

Kingsley Coman a facut 2-0 in minutul 53, iar Muller a reusit dubla in minutul 66. S-a terminat 5-0 pentru Bayern, dupa golurile de pe final ale lui Lewandowski, iar nemtii pot sarbatori deja calificarea in sferturile de finala.

Mansa retur este programata pe 14 martie, de la ora 21:45.

Iata principalele momente ale meciurilor disputate marti seara:

88 - Bayern se duce la 5-0 in meciul cu Besiktas, dupa un nou gol al lui Lewandowski!

79 - Bayern se distanteaza la 4-0 in meciul cu Besiktas, dupa golul lui Robert Lewandowski!

75 - FC Barcelona egaleaza in meciul cu Chelsea! Londonezii pierd o minge la marginea propriului careu, iar Messi nu iarta cu un sut din 14 metri langa bara!

72 - FC Barcelona are o posesie covarsitoare dupa ce Chelsea a inscris, dar londonezii se apara foarte precis pana in acest moment.

66 - Bayern Munchen face 3-0 in meciul cu Besiktas dupa inca o reusita a lui Thomas Muller dintr-o pasa superba a lui Kimmich!

63 - Chelsea deschide scorul in meciul cu FC Barcelona!!! Willian nu mai rateaza de aceasta data si inscrie cu un sut din 18 metri, pe jos!

59 - FC Barcelona incearca sa stea mai sus in partea a doua a meciului cu Chelsea si are o posesie mai buna.

52 - Bayern Munchen face 2-0 in meciul cu Besiktas, dupa reusita lui Coman la care portarul nu poate interveni.

46 - Se reiau meciurile!

45 - Pauza pe cele doua stadioane!

43 - Bayern Munchen deschide scorul in meciul cu Besiktas, dupa o reusita a lui Thomas Muller din pasa lui Alaba!

41 - Chelsea are o noua sansa de gol cu Barcelona, insa sutul lui Willian din afara careului se duce si de aceasta data in bara laterala!

33 - Chelsea e aproape de deschiderea scorului in meciul cu Barcelona, dar sutul puternic trimis de Willian loveste bara laterala.

30 - Chelsea joaca bine contra Barcelonei, incearca sa stea cat mai sus si sa fie foarte agresiva. Catalanii au probleme, dar lipsesc fazele de poarta.

30 - Bayern e din nou aproape de gol in meciul cu Besiktas, dar Fabricio scoate excelent in corner o minge trimisa de Mats Hummels.

18 - Bayern e aproape de deschiderea scorului cu Besiktas, insa James Rodriguez trage putin pe langa din lovitura libera.

16 - Besiktas ramane in zece oameni pe terenul lui Bayern. Ovidiu Hategan ii arata cartonasul rosu lui Domagoj Vida pentru un fault dur.

15 - Sansa buna de gol pentru Barcelona in meciul cu Chelsea, insa Paulinho reia putin pe langa poarta cu capul dintr-o pozitie buna.

1 - Au inceput cele doua meciuri!

Echipele de start Chelsea - FC Barcelona:

Chelsea: Courtois; Alonso, Azpi, Cahill, Luiz, Zappacosta; Kante, Barkley; Hazard, Giroud, Willian

FC Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba; Busquets, Paulinho, Rakitic, Iniesta; Messi, Suarez.

Echipele de start Bayern - Besiktas:

Bayern: Ulreich - Kimmich, Hummels, Boateng, Alaba - Martinez - Muller, Vidal, James, Coman - Lewandowski

Besiktas: Fabri - Adriano, Pepe, Vida, Caner - Medel, Atiba - Quaresma, Talisca, Babel - Love

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Rezultate Liga Campionilor, #Chelsea Barcelona, #Bayern Besiktas , #rezultate Champions League