Presa din Spania reactioneaza dur dupa returul dintre Sevilla si CFR Cluj

Vineri, 28 Februarie 2020, ora 07:00
47517 citiri

Sevilla a trecut greu de CFR Cluj in Europa League, iar presa din Spania critica dur formatia andaluza.

Jocul formatiei antrenate de Julen Lopetegui e catalogat drept lamentabil, jurnalistii iberici amintind si de faza din minutul 87, cand clujenii au avut un gol anulat de VAR.

Dar iata ce scriu cele mai importante cotidiene sportive din Spania:

"VAR o califica pe Sevilla. Trupa lui Lopetegui merge in turul urmator dupa un joc lamentabil si dupa ce Cluj a avut un gol anulat in minutul 87" - AS

"La Sevilla au aparut tot sfintii si ingerii pentru ca echipa sa ajunga in turul urmator al Europa League dupa o remiza fara gol. Salvata de VAR la golul lui Paun, Sevilla trebuie sa-si imbunatateasca mult jocul daca vrea sa realizeze ceva important in aceasta competitie" - Marca

0-0 a fost scorul returului din Spania dintre Sevilla si CFR Cluj, iar gruparea iberica a avansat in runda urmatoare gratie remizei cu goluri din tur, cand a fost 1-1.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...