Liga 1: CFR Cluj face scor la Ploiesti si urca pe primul loc in clasamentul Ligii 1

Sambata, 03 August 2019, ora 22:54
8731 citiri

CFR Cluj a invins-o, sambata seara, pe Chindia Targoviste si a urcat pe primul loc in clasamentul Ligii 1.

Intr-un meci jucat la Ploiesti, campioana Romaniei s-a impus cu un categoric 4-1, dupa ce la pauza a fost condusa cu 1-0.

Trupa antrenata de Viorel Moldovan a deschis scorul in minutul 27, prin Neicutescu.

Clujenii au intors scorul, insa, dupa pauza, prin Tucudean (min.50), Paun (min.67) si Deac (min.73 si 89).

10 puncte are CFR Cluj dupa primele patru etape din acest sezon.

CHINDIA TARGOVISTE: Aioani - Martac, Benga, Leca, Dumitrascu - Novac, Mihai - Negut, Cherchez, Yameogo - Neicutescu.

Antrenor: Viorel Moldovan.

CFR CLUJ: Vatca - Butean, Muresan, Cestor, Peteleu - Itu, Hoban, Paun - Deac, Tucudean, Costache.

Antrenor: Dan Petrescu.

Arbitru: George Gaman.

A crescut cifra de afaceri din industrie în România. Ultimele date INS privind piața internă și externă
Conform datelor anunțate la 17 aprilie de INS, pentru februarie 2024, cifra de afaceri din industrie (piaţa internă şi piaţa externă), a crescut față de luna ianuarie cu 11,7%, și cu 8,2%...
Final în scandalul din PMP, după 2 ani. Cine rămâne la conducerea partidului
Partidul Mişcarea Populară (PMP) a anunţat că, în cursul zilei de miercuri, Curtea de Apel Bucureşti a respins recursurile formulate de Cristian Diaconescu şi, prin urmare, ”a fost validat...