CFR Cluj si-a aflat adversara din preliminariile Ligii Campionilor

Marti, 17 Iulie 2018, ora 22:34
9392 citiri

Campioana Romaniei, CFR Cluj, si-a aflat, marti, adversara din turul II preliminar al Champions League.

"Feroviarii" vor da piept cu suedezii de la Malmo, echipa care l-a lansat in fotbalul mare pe Zlatan Ibrahimovici.

Malmo a trecut in turul I preliminar al Ligii de modesta grupare kosovara Drita.

Dupa o victorie clara in deplasare, in meciul tur, scor 3-0, campioana Suediei s-a impus si acasa, insa "numai" cu 2-0.

Strandberg, in minutul 55, si Larsson, in minutul 60, au marcat golurile ce au adus victoria lui Malmo.

CFR si Malmo se vor duela pe 24 iulie la Cluj, returul fiind programat o saptamana mai tarziu in Suedia.

Surpriză la o primărie din România. Doi soți candidează unul împotriva celuilalt: ”N-am crezut că poate să aibă atâta nebunie”
O situație cu totul atipică a apărut în cursa electorală pentru primăria Gogoșu din Mehedinți. Actualul primar candidează pentru un nou mandat, însă are un rival la care nu se aștepta....
Frustrarea românilor, cu privire la admiterea cu granițele terestre în Schengen. Rațiunile care ar fi fost la baza blocajului
Aproape două treimi dintre români cred că țara noastră a îndeplinit toate criteriile pentru admiterea cu granițele terestre în Schengen. Ei sunt de părere că unele state europene...
#CFR Cluj Malmo Liga Campionilor, #CFR Cluj adversara Liga Campionilor, #CFR Cluj program Liga Campionilor , #Champions League