CFR Cluj si-a aflat adversara din preliminariile Ligii Campionilor

Marti, 17 Iulie 2018, ora 22:34
9392 citiri

Campioana Romaniei, CFR Cluj, si-a aflat, marti, adversara din turul II preliminar al Champions League.

"Feroviarii" vor da piept cu suedezii de la Malmo, echipa care l-a lansat in fotbalul mare pe Zlatan Ibrahimovici.

Malmo a trecut in turul I preliminar al Ligii de modesta grupare kosovara Drita.

Dupa o victorie clara in deplasare, in meciul tur, scor 3-0, campioana Suediei s-a impus si acasa, insa "numai" cu 2-0.

Strandberg, in minutul 55, si Larsson, in minutul 60, au marcat golurile ce au adus victoria lui Malmo.

CFR si Malmo se vor duela pe 24 iulie la Cluj, returul fiind programat o saptamana mai tarziu in Suedia.

Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
Candidatul periculos pentru Ciolacu în cazul retragerii lui Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei: ”Va fi un șoc pentru PSD”
Situația candidatului Cătălin Cîrstoiu se complică pe zi ce trece, iar PSD și PNL par că s-au spălat pe mâini în ceea ce îl privește. Recent, Marcel Ciolacu a declarat că medicul...
#CFR Cluj Malmo Liga Campionilor, #CFR Cluj adversara Liga Campionilor, #CFR Cluj program Liga Campionilor , #Champions League