CFR Cluj, invinsa de Celtic in grupele Europa League

Joi, 03 Octombrie 2019, ora 23:49
16112 citiri

CFR Cluj a fost invinsa de Celtic Glasgow, scor 2-0, intr-un meci din grupa E a Europa League.

Dupa esecul cu CFR Cluj din Liga Campionilor, din vara acestui an, Celtic a tratat mult mai serios partida si a inceput in forta.

Scotienii au dominat categoric in startul meciului, iar deschiderea scorului s-a produs firesc, in minutul 20, cand Edouard a finalizat cu o lovitura de cap din sase metri.

La primul atac mai periculos al ardelenilor din acest meci, CFR Cluj a reusit sa inscrie in minutul 26 prin Boli, dar reusita a fost anulata corect pentru o pozitie de ofsaid.

Ardelenii nu au reusit insa sa fie prea periculosi in ofensiva, iar Celtic a majorat scorul in minutul 58, cand Elyounoussi a marcat cu un sut deviat din marginea careului.

In celalalt meci din grupa E, Lazio a invins Rennes cu 2-1. Clasamentul grupei arata astfel: 1. Celtic 4 puncte, 2. CFR Cluj 3p, 3. Lazio 3p, 4. Rennes 1p

Etapa urmatoare, CFR Cluj se va deplasa pe terenul lui Rennes, pe 24 octombrie de la ora 22:00.

CELTIC - CFR CLUJ 2-0

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

85 - Edouard e aproape din nou de gol, dar suteaza peste poarta.

81 - Schimbare CFR Cluj: Golofca intra in locul lui Djokovic.

79 - Celtic are o noua sansa de gol, dar Camora rezolva din fata portii.

74 - Scotienii domina autoritar meciul, CFR Cluj nu pare capabila sa revina.

70 - Schimbare CFR Cluj: Paun intra in locul lui Rondon.

64 - Deac suteaza periculos din unghi, dar mingea e scoasa de portarul scotienilor!

59 - GOL CELTIC!!! Elyounoussi inscrie cu un sut deviat din marginea careului!

56 - Schimbare CFR Cluj: Culio intra in locul lui Aurelio.

51 - Djokovici vede cartonasul galben.

48 - Omrani suteaza spectaculos, dar mingea se duce pa langa poarta.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

42 - Rondon primeste cartonasul galben pentru o simulare in careu.

35 - Edouard primeste la marginea careului, dar sutul sau e salvat la sacrificiu de Burca.

31 - Celtic are in continuare o posesie prelungita si dupa marcarea golului.

26 - GOL ANULAT CFR CLUJ! Boli inscrie din fata portii, dar reusita e anulata pentru un ofsaid!

20 - GOL CELTIC!!! Edouard deschide scorul cu o lovitura de cap, dupa o centrare din partea stanga!

17 - Celtic continua sa domine categoric, iar CFR Cluj s-a asezat pe doua linii si se apara.

11 - Ce ocazie! Arlauskis scoate excelent la o lovitura de cap trimisa de Jullien din 6 metri!

7 - Corner pentru CFR Cluj, insa executia lui Deac e respinsa fara emotii.

4 - Scotienii domina categoric in startul meciului si s-au instalat in jumatatea ardelenilor.

1 - A inceput meciul!

Celtic: Forster - Elhamed, Ajer, Jullien, Bolingoli - Brown, McGregor, Forrest - Christie, Elyounoussi, Edouard

Rezerve: Gordon, Bitton, Sinclair, Bauer, Hayes, Rogic, Ntcham

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Boli, Burca, Camora - Bordeianu, Luis Aurelio, Djokovic - Deac, Rondon, Omrani

Rezerve: Jesus Fernandez, Paun, Culio, Golofca, Hoban, Peteleu, Cestor

In prima etapa, CFR Cluj a invins Lazio cu 2-1, iar Celtic a remizat cu Rennes.

Meciul este televizat de Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Celtic CFR Cluj, #Celtic CFR Cluj LIVE, #Celtic CFR Cluj direct, #televizare Celtic CFR Cluj , #meciuri