Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Bogdan Stancu a marcat din nou si a castigat duelul romanilor din Turcia

Sambata, 09 Noiembrie 2019, ora 18:06
3162 citiri

Bogdan Stancu l-a invins, sambata, pe Silviu Lung junior intr-un duel al fotbalistilor romani ce evolueaza in Turcia.

Echipa "Motanului", Genclerbirligi, s-a impus in fata celor de la Kayserispor cu scorul de 2-1.

Lung a incasat primul gol in minutul 14, atunci cand sutul de la distanta al lui Giovanni Sio a fost deviat nefericit de un fundas.

Kayseri a reusit sa egaleze in partea secunda, pustiul Emre Demir devenind cel mai tanar marcator din istoria SuperLig cu golul din minutul 71.

Stancu a adus victoria lui Genclerbirligi, el trimitand in plasa portii lui Lung cu un sut din sase metri.

Cu aceasta victorie echipa lui Stancu a ajuns la 10 puncte dupa 11 etape si spera sa iasa curand din zona retrogradarii, in timp ce Kayserispor ramane ultima in Turcia.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Stancu gol Turcia, #Bogdan Stancu Turcia gol, #Stancu Silviu Lung campionat Turcia , #stiri Bogdan Stancu