Reactia lui Gigi Becali, dupa remiza dintre FCSB si CFR Cluj. L-a criticat dur pe Florin Tanase: E pe alta planeta

Duminica, 22 Septembrie 2019, ora 23:14
8943 citiri

Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, a avut o prima reactie dupa remiza facuta de echipa sa in compania liderului CFR Cluj, duminica seara, pe Arena Nationala.

A fost 0-0 intre cele doua formatii, la capatul unui duel surd, fara multe ocazii de gol, dar in care pe final FCSB putea da lovitura, avand o bara prin Cristea in minutul 93:

Liga 1: FCSB si CFR Cluj, remiza alba cu multi nervi, dupa un nou episod cu acelasi deznodamant

La iesirea din stadion, Becali, latifundiarul din Pipera, s-a oprit cateva minute sa vorbeasca cu jurnalistii stransi: "De rezultat nu sunt dezamagit pentru ca asa s-a jucat. Am avut o bara, dar n-am avut ocazii multe de a marca. sunt dezamagit de atacul nostru. Acum am rezolvat problema, totusi e bine ca am rezolvat problema de aparare.

Iar atacul nu-mi fac probleme ca vin Man, Morutan si n-o sa stam 100 de ani dupa Tanase sa asteptam sa invete el fotbal. Nu stiu ce se intampla cu el, parca e aerian, parca nu e pe teren, parca e pe alta planeta. Nu stiu, o sa vorbesc cu el, bine oricum iti dai seama ca nu stam dupa Tanase", a fost reactia lui Becali, care l-a criticat dur pe Tanase, intrat pe teren in minutul 40, dupa accidentarea lui Pintilii.

FCSB ramane la 10 puncte distanta de lidera CFR, dar urca pe 9 in Liga 1 si este acum la doar 4 puncte distanta de play-off.

Urmeaza pentru stelisti un meci cu Metaloglobus in 16-imile Cupei Romaniei, joi seara.

D.A.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#reactie Gigi Becali dupa derbi FCSB, #Becali critici dure Tanase e de , #stiri Gigi Becali