Barcelona zdrobeste Roma in Champions League

Marti, 24 Noiembrie 2015, ora 23:38
8068 citiri

FC Barcelona a obtinut o victorie zdrobitoare in fata celor de la AS Roma in grupele Champions League.

Catalanii s-au impus pe teren propriu cu un categoric 6-1, asigurandu-si calificarea in optimile de finala.

Veniti dupa victoria din derbiul cu Real Madrid si cu Messi revenit printre titulari dupa accidentarea care l-a tinut departe de teren aproape doua luni, elevii lui Luis Enrique au atacat inca din primele minute.

Uruguayanul Luis Suarez a deschis scorul dupa un sfert de ora de joc, finalizand simplu o faza superba a brazilienilor Neymar si Dani Alves. Trei minute mai tarziu, Neymar, Suarez si Messi au combinat excelent, argentinianul fiind cel care a finalizat cu un lob peste Szczesny.

In finalul primei reprize, Suarez a dus scorul la 3-0 si partida era jucata, insa lectia Barcei avea sa continue.

La 10 minute dupa pauza Pique a inscris si el din pasa lui Messi, apoi argentinianul a realizat "dubla". In minutul 77, Adriano a marcat golul sase pentru catalani, fiind pe faza dupa ce ghinionistul serii, Neymar, a ratat un penalti.

Edin Dzeko a salvat onoarea Romei cu un gol in prelungirile meciului.

Partida dintre FC Barcelona si AS Roma a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+2 Finalul partidei!

Min.90+1 GOOOL ROMA! Dzeko spala onoarea italienilor in prelungiri!

Min.86 Ne indreptam spre finalul partidei, o adevarata lectie de fotbal predata de Barcelona.

Min.82 Penalti pentru Roma dupa ce Dzeko este faultat de Vermaelen. Executa tot fostul atacant al lui City, insa ter Stegen apara!

Min.77 GOOOL BARCELONA! Szczesny apara un penalti executat de Neymar, insa Adriano este atent si inscrie!

Min.72 Neymar rateaza inca o sansa de gol.

Min.60 GOOOL BARCELONA! Messi face si el "dubla"!

Min.58 Schimbare Roma: Vainqueur intra in locul lui Florenzi.

Min.57 Cartonas galben pentru Dani Alves.

Min.56 Schimbare Barcelona: Bartra intra in locul lui Pique.

Min.56 GOOOL BARCELONA! Pique inscrie din pasa lui Messi!

Min.49 Messi il pune din nou la incercare pe Szczesny.

Min.46 Incepe repriza secunda.

Schimbare Roma: Iturbe intra in locul lui Nainggolan.

Schimbare Barcelona: Samper intra in locul lui Busquets

__________________

Min.45+1 Finalul primei reprize.

Min.44 GOOOL BARCELONA! Suarez reuseste "dubla"!

Min.41 Cartonas galben pentru Pique.

Min.38 Pentru ca cei de la Roma nu il deranjeaza, portarul Barcelonei a ajuns sa faca miscari de incalzire la marginea careului.

Min.30 Italienii nu dau semne ca pot pune probleme deocamdata.

Min.24 Barcelona ramane la carma jocului.

Min.18 GOOOL BARCELONA! Messi dubleaza avantajul catalanilor!

Min.15 GOOOL BARCELONA! Suarez deschide scorul!

Min.13 Vine si prima sansa pentru Roma, prin Dzeko.

Min.9 Messi este din nou aproape de gol!

Min.4 O prima faza de atac a catalanilor, insa balonul trimis de Messi este blocat bine de Szczesny.