O tenismena romana face un salt impresionant in clasamentul WTA

Vineri, 13 Decembrie 2019, ora 15:07
31336 citiri

O tenismena romana este protagonista saptamanii in clasamentul WTA si cel pentru Turneul Campioanelor.

Ana Bogdan s-a calificat vineri in finala turneului ITF de la Dubai si si-a asigurat salturi uriase in cele doua ierarhii.

Romanca in varsta de 27 de ani a invins-o in sferturile de finala pe belgianca Greet Minnen, in trei seturi, scor 4-6, 6-3, 6-2.

In finala, Ana o va infrunta pe castigatoarea semifinalei dintre Kristina Mladenovis si Daria Snigur.

Gratie calificarii, sportiva noastra si-a asigurat un salt de 11 pozitii in clasamentul WTA, aflandu-se in prezent pe locul 110, cu 597 de puncte.

In ierarhia pentru Turneul Campioanelor, Ana a urcat 24 de locuri si ocupa in prezent pozitia a 5-a, cu 140 de puncte.

Finala turneului de la Dubai se va disputa sambata.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...