Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
A   A   A
DNA a cerut condamnari dure in cazul fostei sefe DIICOT Alina Bica, acuzata de spaga si abuz in serviciu in dosarul ANRP. Sentinta, pe 29 mai
Miercuri, 16 Mai 2018, ora 18:53
Procurorul DNA a solicitat, miercuri, condamnarea fostei sefe DIICOT, Alina Bica, la inchisoare cu executare, orientata spre maximul prevazut de lege, pentru abuz in serviciu si luare de mita in...
16.05.2018, 19:38 -niculaeda :@Marin2134 13.30
- marineee ! nu ne intereseaza citate din libertatea din martie 2018! recomanda-le familiei insotite de precizarea ca din astea aduci tu painica alba pe masa ! :o(((

"DNA a cerut condamnari dure in cazul fostei sefe DIICOT Alina Bica, acuzata de spaga si abuz in serviciu in dosarul ANRP. Sentinta, pe 29 mai"
16.05.2018, 13:30 - :Barabula, ia uite ce zice unul din Sistem! Cine n-are memorie?
"Sebastian Ghită a vorbit, intr-un interviu acordat lui Ion Cristoiu, despre pozele care au apărut in anul 2014, in care Elena Udrea si Alina Bica au fost surprinse impreună, la Paris. Despre aceste fotografii, Ghită spune că erau 10 persoane din Bucuresti care stiau că urmează să fie publicate in presă.

“Erau mai multe persoane din Bucuresti care stiau că o să apară poze cu Bica si Udrea pe un site. Stiau 10 insi din Bucuresti. N-a stiut nimeni că o să dispară, dar după ce si-a luat fiecare pozele… site-ul ăsta a dispărut si nici nu l-a mai găsit nimeni", a spus Ghită, pentru EVZ. Mai mult, Sebastian Ghită a spus că pozele cu Elena Udrea si Alina Bica la Paris au apărut pentru ca Udrea să nu ajungă presedinte, pentru că aceasta ar fi urmat să il numească premier pe Traian Băsescu.

Ghită a descris un scenariu in care bătălia pentru Cotroceni s-ar fi dat intre Klaus Iohannis, Victor Ponta, iar pe locul trei, in primul tur al alegerilor, s-ar fi clasat Elena Udrea. Astfel, spune Ghită, dacă Iohannis ar fi fost declarat incompatibil, atunci Elena Udrea ar fi devenit candidatul Dreptei pentru functia de presedinte."
16.05.2018, 21:21 -DemonBanal :da,si ?
mai departe,nimic ?
chiar daca prin absurd ar fi ajuns presedinte,udrea
nu-l putea nominaliza pm pe basescu decit asa,in joaca.
crezi ca psd ar fi fost incintat ?
bine,nici imbecylul dragnea n-a putut sa fie pm din cauza
unei legi care data din epoca nastase,chestie pe care
teleormaneanul "uita" s-o scoata in evidenta :)
16.05.2018, 21:07 -Bgan :Tu esti normal?
Numai citate din fugarul ghita despre fugarele bica si udrea. Asta e ultima sau acum o sa ni-l dai si pe mazare ba chiar si pe udrea autoare de citate despre orice. Am vrut si eu sa vad cum tvr prezinta lucrurile si am vazut intr-o seara un interviu a lui udrea direct din costa rica dat ziaristului ala grasut al tvr , tov andronic si altora. Pana si aservitii astia faceau un haz nebun la vbele blondei. Te ne-ai da asta ca exemplu de nu stiu ce. Pana la urma cred ca esti prooost facut gramada.
16.05.2018, 12:28 - :Ati inteles cum de Statul Paralel si-a canibalizat slugile?
Udrea, Bica, Ghita, H.Georgescu, etc, au fost persoane cu care Coldea si Kovesi au facut magariile pe vremea Basescului. Ca atare ii aveau "la mana", stiau ilegalitatile facute de acesti penali! Si cand a venit Werner, Coldea si Kovesi i-au "dat in gat", le-au facut dosare!
Acum, si Udrea, si Bica, si Ghita, sunt suparati! "Am magarit pentru voi, acum ne arestati?"
16.05.2018, 12:41 -MacGigi :ai un discurs dezlanat, ca de obicei. nici tu nu mai stii cine
este bun si cine este rau :)

odata spui ca coldea si koveshi "au facut magariile pe vremea Basescului"
iar in fraza urmatoare spui "Si cand a venit Werner, Coldea si Kovesi i-au "dat in gat.

iata ceea ce se numeste alba-neagra in mentalitatea sobolanilor rosii.

astept sa iesi la mantinela cu dr viorel, temporar achitat dar definitiv compromis in ochii tuturor (cu exceptia ta si a camarazilor tai de joaca, of horse :)
nu of course :)
16.05.2018, 13:06 -barabula :marinica iarasi
ne jigneste memoria
povestea cu bica si udrea la paris dateaza de pe vremea lui basescu
care pe vremea aia declara cu lacrimi in ochi (obiceiul lui...) la o sedinta cu procurorii ca daca va fi prins vreodata sa nu aibe mila de el
asa va fi.
16.05.2018, 12:48 - :Ca postac al Udrei, si tu faci parte din Statul
..Paralel! Stiu ca nu-ti convine!)))))

Coldea si Kovesi au incercat sa-si arate iubirea fata de Werner ca sa fie reconfirmati in functie! Si-au arestat uneltele, Bica, Udrea, Georgescu, Ghita! Chiar si postacii au fost devoalati de DNA! )))))
16.05.2018, 11:59 -tata :Frectie la
Picior de lemn,dansa e bine mersi la CR si ne rade in nas.Ar trebui sa faca puscarie in locu ei,persoana care i-a dat voie sa plece din Tara,atata timp,cat avea un proces pe rol si alte procese care asteptau...Nu mai vorbesc ca nu i s-a luat nici o cautiune.....
16.05.2018, 11:49 -barabula :era clar
ca nici salariul baban de magistrat nu era suficient sa mergi la shopping la paris alaturi de nutzi
nici costa rica nu e rau
16.05.2018, 21:22 -Bgan :Mi-a soptit o randunica
Ca sub marinul nu e om ci un colectiv de tovarasi care posteaza sub pseudonimul asta. Asta si explica citatele lui despre toti si toate. Oricum restul numelor de postaci psd au disparut , i-ati invins prin ko. Acu colectivul de tovarasi vor aparea si cu cateva aliasuri disparute.
16.05.2018, 23:27 -RB2015 :Corect
Acest "marina..." prea bate campii si mananca c..t cu preje stricate ori de cate ori e cave cu psd/pcr/udmr or cu UE, DNA, Presendite si mai pana acu v'o 3 saptamnii cu SUA ca sa nu fie o echipa. Oricum tot ramatoare psedsite/bolsevic sunt.
16.05.2018, 20:01 -silvia_h :Puneti-i sare pe coada, bă!
... Si asta a fugit in strainătături să cheltuiasca banii furati de la romani.
Versiuni: mobil / Web
Contact  |  Ajutor
Termeni si conditii  |